česky  українською 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Volynski novyny
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava „Vzdělání pro všechny – Odkaz J. Á. Komenského světu“ byla zahájena v Lucku

Generální konzul České republiky ve Lvově Pavel Pešek otevřel během pracovní cesty do Lucku výstavu „Vzdělání pro všechny – Odkaz J. Á. Komenského světu“ na Východoevropské národní univerzitě Lesji Ukrajinky.

Během pracovní cesty do Lucku ve dnech 8. – 9. října 2020 otevřel generální konzul České republiky ve Lvově na Fakultě historie, politologie a národní bezpečnosti Východoevropské národní univerzitě Lesji Ukrajinky v Lucku výstavu „Vzdělání pro všechny – Odkaz J. Á. Komenského světu“. Výstava představuje život a dílo významného českého a světového učence, zakladatele moderní pedagogiky. Pavel Pešek ve svém úvodním slově zdůraznil Komenského význam a připomněl, že řadu výukových metod, které Komenský prosazoval, používáme i v současné době. Na zahájení výstavy dále vystoupil rektor lucké univerzity Anatolij Cos. Výstava je možné zhlédnout ve foyer fakulty do konce října 2020.

Pavel Pešek během cesty do Lucku dále jednal o spolupráci s rektorem univerzity Anatolijem Cosem. Možnosti kulturní a ekonomické spolupráce prodiskutoval s 1. zástupce hlavy státní oblastní správy Volyňské oblasti Serhijem Movenkem. Proběhlo také setkání s místní českou komunitou organizovanou v krajanském spolku Matice volyňská.

Generální konzul navštívil také Dětskou uměleckou školu v Lucku, kde byla otevřena každoroční výstava učitelů věnovaná Dni umělců, a předal diplom učitelům mladé umělkyně Melanie Vod'ko, která získala ocenění výtvarné soutěže Lidice.

Galerie


Виставку "Освіта для всіх – спадщина Я. А. Коменського для світу" було відкрито у Луцьку