česky  українською 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Generální konzulát České republiky ve Lvově
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zahájení přímého leteckého spojení mezi Prahou a Lvovem

Lety bude provozovat ukrajinská nízkonákladová společnost SkyUp Airlines.

Dne 17.10.2019 se uskutečnil první let na nové letecké lince Praha-Lvov. Lety budou provozovány dvakrát týdně, vždy ve čtvrtek a neděli, a to oběma směry.

Generální konzul ČR ve Lvově Pavel Pešek na tiskové konferenci u příležitosti zahájení provozu vyjádřil přesvědčení, že západní Ukrajina, a zejména Lvov, si takové spojení zaslouží a že za předpokladu rozumné cenové politiky budou tyto lety naplněny, a to díky občanům obou zemí.

Generální konzul sdělil, že Češi dosud o Lvov velký zájem neměli, a to zejména kvůli zásadnímu problému – dlouhým, až několikahodinovým frontám na pozemních hraničních přechodech. S leteckým spojením tento problém odpadá, a lze tedy očekávat, že Češi budou v mnohem hojnějším počtu do Lvova a okolí jezdit za turistikou i obchodem, což bude přínosem pro celý zdejší region.

Naopak, v České republice tvoří Ukrajinci nejpočetnější menšinu, tudíž lze obdobně očekávat, že tyto lety budou využívat i občané Ukrajiny, a to nejen jako turisté a obchodníci, ale třeba i za účelem návštěv svých příbuzných a přátel, při cestách za prací či za studiem.

Každopádně toto letecké spojení přispěje k dalšímu rozvoji mezilidských vztahů a k lepšímu vzájemnému poznání Čechů a Ukrajinců.

SkyUp Airlines rovněž zahájila provoz na linkách Praha-Charkov a Pardubice-Kyjev.

Galerie


Zahájení přímého leteckého spojení mezi Prahou a Lvovem