español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Delegace Jihomoravského kraje navštívila Madrid

Delegace Jihomoravského kraje, vedená prvním náměstkem hejtmana Lukášem Dubcem, navštívila španělské hlavní město ve dnech 26. – 29. září 2021. Vedle jednání se španělskými partnery a představiteli Comunidad de Madrid navštívila delegace sídlo Agentury pro bezpečnost a mimořádné situace Madrid 112, Regionální konsorcium dopravy (CITRAM) a setkala též se zástupci radnice hlavního města. Součástí programu bylo i jednání na Hispánsko-české obchodní komoře a prezentace turistických možností na jižní Moravě.

Lukáš Dubec se v rámci jednání v Madridu setkal se svým protějškem Enriquem Lópezem y Lopézem, radou předsednictví Comunidad de Madrid pro spravedlnost a vnitro, který představil činnost a kompetence Agentury pro bezpečnost a mimořádné situace Madrid 112 (ASEM 112). Podělil se jak o organizaci komplexního krizového řízení, tak zkušenosti s reakcí na covid-19 na úrovni autonomních oblasti. Důležitým tématem byla též oblast spolupráce na půdorysu EU, a to včetně možností čerpání finanční podpory na společné projekty z fondů EU.

Během návštěvy Regionálního konsorcia dopravy (CITRAM), které též spadá pod Autonomní společenství Madrid, přijal moravskou delegaci rada pro dopravu a infrastrukturu David Pérez. Vedle toho proběhla návštěva monitorovacího a koordinační pracoviště všech systémů integrované dopravy, po čemž následovalo jednání, které se dotklo např. i tématu partnerství veřejného a soukromého sektoru či mezinárodní spolupráce.

Náměstek hejtmana Lukáš Dubec s delegací rovněž jednali se zástupci Radnice Madridu. Schůzka se zaměřila na představení Madridu, dále pak na uvedení do činnosti hasičských záchranných sborů včetně pracovníků Civilní ochrany SAMUR. Lukáš Dubec poukázal na regionální prvek zvládání následku tornáda na jižní Moravě. Další témata setkání pokryla oblast propagace a spolupráce v sektoru turismu, včetně organizací Madrid Destino, Madrid Convention Bureau aj. Akce navázala na setkání s novináři a prezentaci aktivit Centrály cestovního ruchu jižní Moravy, kde zástupkyně platformy Silvie Záměčník představila hlavní turistické příležitosti regionu a perspektivy cestovního ruchu po zvládnutí pandemie covid-19

Mezi dalšími body programu figurovalo setkání se zástupci Hispánsko-české obchodní komory v Madridu pod vedením ředitelky Jitky Loucké. Pozornost byla věnována obchodním partnerstvím mezi jihomoravskými a španělskými subjekty a firmami.

Galerie


Z programu návštěvy / Del programa de la visita