español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: IKC
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Seminář "Válka na Ukrajině: hodina evropské jednoty"

V rámci českého předsednictví v Radě Evropské unie Velvyslanectví České republiky ve Španělsku ve spolupráci s Nadací Carlos de Amberes, Velvyslanectvím Ukrajiny a Real Instituto Elcano a skupinou OHLA uspořádalo seminář, který se věnoval aktuálním otázkám týkajícím se války na Ukrajině, roli evropských zemí a posilováním evropské jednoty. Za ČR vystoupil nový zvláštní zmocněnec ministra zahraničí pro Východní partnerství Jan Marian.

Akci uvedli Miguel Ángel Aguilar, prezident Nadace Carlos de Amberes, Ivan Jančárek, velvyslanec České republiky ve Španělském království, María Aurora Mejía Errasquín, ředitelka Kanceláře pro koordinaci španělského předsednictví EU, a Dmytro Matiuschenko, zástupce velvyslance Ukrajiny.

Úvodní projev českého velvyslance Ivana Jančárka.

Úvodní projev českého velvyslance Ivana Jančárka.

Po úvodních slovech následovaly vstupy panelistů, mezi nimiž figuroval Josep Pique Camps, bývalý španělský ministr zahraničních věcí, Charles Powell, ředitel Real Instituto Elcano, a za Česko pak Jan Marian, nový zvláštní zmocněnec ministra zahraničí pro Východní partnerství. Videokonferenčně vystoupila také Ivanna Klympush-Tsintsadze, předsedkyně ukrajinského parlamentního výboru pro integraci Ukrajiny.

Seminář moderoval Xavier Mas de Xaxàs, diplomatický zpravodaj listu La Vanguardia a zvláštní vyslanec pro Ukrajinu.

Závěrečného slova se ujala María Ángeles Benítez Salas, ředitelka Zastoupení Evropské komise ve Španělsku.

Seminář - Ukrajina: hodina evropské jednoty

 

Seminář - Ukrajina: hodina evropské jednoty