español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výjezdní zasedání velvyslanců členských zemí EU ve Valencii a Alicante

Ve dnech 20. a 21. října 2022 se uskutečnila tradiční cesta velvyslanců členských zemí EU akreditovaných ve Španělsku do některého z regionů. České lokální předsednictví zvolilo za cíl návštěvy Comunidad Valenciana.

Každého půlroku organizuje aktuální "lokální" předsednictví výjezdní zasedání velvyslanců členských zemí EU akreditovaných ve Španělsku do některé ze sedmnácti španělských autonomních oblastí. Cílem je společně poznat realitu dané autonomní oblasti a setkat se s představiteli místní samosprávy.

Velvyslanectví ČR v Madridu, které tento půlrok vykonává lokální předsednictví EU, tentokrát zvolilo Comunidad Valenciana, konkrétně města Valencia a Alicante. Ve spolupráci s valencijskou vládou se podařilo první den cesty uskutečnit přijetí početné delegace v sídle Generalitat Valenciana, kde delegaci přijal Autonomní tajemník pro záležitosti EU a vnější vztahy Joan Calabuig Rull. Následně měla delegace možnost navštívit největší španělský nákladní přístav Puerto de Valencia, kde se vedle zástupců přístavu setkala i s delegátkou centrální španělské vlády ve Valencii Pilar Bernabé García. V podvečer pak došlo i na přijetí na radnici města Valencie a setkání s jejími zástupci v čele s radním pro cestovní ruch Emilianem Garcíou Domene a radní za stranu PP Paula Llobet Vilarrasa. 

Následujícího dne se delegace přesunula do Alicante, kde program zahájila návštěva designového studia české krajanky Zuzany Králové "Kralovastudio". Poté došlo na přijetí delegace na radnici města Alicante starostou Luisem Barcala Sierra a radním Antoniem Peralem Villar.

Posledním bodem programu byla návštěva jediné samostatné agentury EU sídlící na území Španělska, kterou je Kancelář EU pro duševní vlastnictví (EUIPO). Delegace měla možnost setkat se s výkonným ředitelem agentury Christianem Archambeau a předsedou odvolacích soudů Joaem Negrao, jakož i poznat areál a činnost EUIPO zblízka. 

Galerie


Valencia a Alicante