español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

7. setkání cyklu "Diplomacie pro inkluzi"

V pořadí již 7. setkání diplomatického sboru v Madridu zaměřené na jeden z aspektů inluze se uskutečnilo pod hlavičkou českého předsednictví dne 28. listopadu.

Ve spolupráci s Grupo social ONCE a Akademíí diplomacie a pod patronátem Velvyslanectví ČR ve Španělsku coby lokálního Předsednictví v Radě EU se uskutečnilo již 7. setkání zástupců diplomatického sboru akreditovaného ve Španělsku. Myšlenka podobných setkání, původně vzniklá z iniciativy Akademie diplomacie během finského předsednictví ve druhé polovině roku 2019, nabyla za dobu své existence podobu pravidelných semestrálních akcí věnovaných rúzným aspektům fenoménu inkluze.

Letošní setkání do jisté míry navázalo na akci z roku 2021, kdy během portugalského předsednictví v Radě EU proběhlo setkání věnované Evropské strategii týkající se práv osob se zdravotním postižením. Letos v září totiž Evropská komise představila balíček šesti opatření, kterými chce docílit plné implementace této strategie.

Akce se v Madridu uskutečnila dne 28. listopadu a vedle vystoupení zástupců všech tří organizujících subjektů se jí v online formě zúčastnila též zástupkyně Evropské komise pí Inmaculada Placencia, vrchní ředitel pro práva osob se zdravotním postižením Ministerstva pro sociální práva a Agendu 2030 Španělska p. Jesús Martín Blanco a také zástupce Odboru integrace na trh práce Ministerstva práce a sociálních věcí ČR p. Lukáš Krupička. Závěrečné slovo pak patřilo zvláštnímu pověřenci Ministerstva zahraničních věcí Španělska pro úmluvu o právech osob s postižením a ještě nedávno španělskému velvyslanci v Praze p. Ángelu Lossadovi. 

Galerie


Diplomacie pro inkluzi / Diplomacia para la inclusión