česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Pixabay.com
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Cesty na Kanárské a Baleárské ostrovy

Kanárské a Baleárské ostrovy dlouhodobě vykazují nejnižší statistiky šíření nákazy z celého Španělska. I po konci nouzového stavu platí již při příletu povinnost mít osvědčení o RT-PCR či TMA testu na covid-19 (nikoliv antigenní test). Tato povinnost vychází z celostátní úpravy, která je nadřazena ustanovením na úrovni autonomních oblastí. Z hlediska českého cestovatelského semaforu jsou jak Kanárské, tak i Baleárské ostrovy vyznačeny ORANŽOVOU barvou.

Při příletu či přicestování po moři do Španělska včetně Kanárských a Baleárských ostrovů je vyžadován negativní výsledek RT-PCR testu (uznáván je taktéž TMA test či "jiný test založený na stejných molekulárních technikách", nejedná se však o test antigenní!!), a to od všech osob vstupujících na španělské území z některé z rizikových zemí včetně ČR (viz náš článek zde). Výjimku tvoří osoby mladší 6 let. Test musí být podstoupen v zemi původu a to ne dříve než 72 hodin před vstupem na španělské území (nebo v rámci cesty s více zastávkami před první zastávkou na území Španělska). Výsledek testu může mít formu tištěného dokumentu či formu elektronickou a musí být vyhotoven ve španělštině, angličtině, francouzštině nebo němčině. V případě jiného jazyka musí být doplněn oficiálním překladem.

 

Při cestách ze zahraničí na Kanárské ostrovy i Baleárské ostrovy, jakož i do jakékoliv jiné části Španělska, platí povinnost nejdříve 48 hodin před příletem vyplnit sanitární dotazník a obdržet příslušný QR kód (více viz náš článek zde).

Pro případ nutnosti podstoupit PCR test na Kanárských ostrovech před cestou do ČR nabízíme tento seznam: Seznam testovacích míst (PDF, 245 KB) 

Více informací naleznete na následujících webových portálech:

Přehled pravidel pro přílety na Kanárské ostrovy - https://www.gobiernodecanarias.org/cmsgobcan/export/sites/principal/coronavirus/imagenes/Requisitos-entrada-y-salida-canarias.pdf

Nařízení kanárské vlády pro ostrov Tenerife (PDF, 186 KB)

https://turismodeislascanarias.com/es/test-covid-19/  (na pravé straně lze stáhnout informační leták v několika jazycích)

https://www.holaislascanarias.com/coronavirus/

https://www.spth.gob.es/ (sanitární dotazník nutný pro přílety do Španělska)