česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Cestování a podmínky vstupu do ČR

Upozorňujeme na průběžné aktualizace ochranných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, reagující na vývoj situace covid-19. V souladu s klasifikací ECDC jsou kontinentální Španělsko a Baleárské ostrovy od 26.7.2021 označeny z pohledu českého semaforu TMAVĚ ČERVENOU barvou. Kanárské ostrovy a Andorra zůstávají z pohledu ČR označeny SVĚTLE ČERVENOU barvou. Pro obě barevná označení platí, že pro vstup do ČR je vždy nutné vyplnit příjezdový formulář a při cestě do ČR veřejnou dopravou před nástupem cesty se podrobit buď RT-PCR testu (max. 72 hodin) nebo v případě občanů ČR a rezidentů v ČR testu antigennímu (max. 48 hodin), nejdříve 5. den po příjezdu pak platí povinnost podstoupit test RT-PCR (do té doby povinnost samoizolace). Od 9.7.2021 nemusí testování podstupovat osoby s evropským certifikátem o kompletním očkování (alespoň 14 dní po jeho ukončení) či prodělání nemoci covid-19 (mezi 11 a 180 dny od prvního pozitivního výsledku testu).  Je třeba věnovat pozornost i požadavkům leteckých společností i zemí případného tranzitu. Uvedené povinnosti nemají děti mladší 6 let věku.


OD 21. 6. 2021 MOHOU OBČANÉ EU OPĚTOVNĚ DO ČR CESTOVAT I ZA ÚČELEM TURISTIKY. PŘEDPOKLADEM JE NICMÉNĚ SPLNĚNÍ VŠECH POŽADAVKŮ OBSAŽENÝCH V AKTUALIZOVANÉM OCHRANNÉM OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ ČR.

UPOZORŇUJEME, ŽE S PLATNOSTÍ OD 9. ČERVENCE 2021 DOŠLO KE ZMĚNĚ PLATNÝCH OPATŘENÍ, která zavádí výjimky z povinností testů pro osoby s ukončeným očkováním (alespoň 14 dní od poslední dávky) a osoby s prodělaným onemocněním COVID-19 (v období mezi 11 a 180 dny od prvního pozitivního výsledku testu).


Kontinentální Španělsko a Baleárské ostrovy jsou od 26.7.2021 z pohledu českého cestovatelského semaforu TMAVĚ ČERVENÉ. Kanárské ostrovy a Andorra jsou na českém semaforu i nadále označeny SVĚTLE ČERVENOU barvou. Pro obě barevná označení skupin zemí platí stejná pravidla pro příjezd do ČR.

Před cestou z těchto teritorií je třeba vyplnit "příjezdový formulář" a obdržet příslušný QR kód! Dále platí aktualizovaná pravidla zveřejněná mj. na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR a na portálu Ministerstva vnitra ČR

Text nového ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví ČRhttps://koronavirus.mzcr.cz/wp-content/uploads/2021/07/Ochrann%C3%A9-opat%C5%99en%C3%AD-%E2%80%93-omezen%C3%AD-p%C5%99ekro%C4%8Den%C3%AD-st%C3%A1tn%C3%AD-hranice-%C4%8CR-s-%C3%BA%C4%8Dinnost%C3%AD-od-19.-7.-2021-do-odvol%C3%A1n%C3%AD.pdf