česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Cestování a podmínky vstupu do ČR

Upozorňujeme na průběžné aktualizace ochranných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, reagující na vývoj situace covid-19. V souladu s klasifikací ECDC jsou celé kontinentální Španělsko včetně Baleárských ostrovů, jakož i Andorra označeny z pohledu českého semaforu ORANŽOVOU barvou. Od 11. října 2021 jsou Kanárské ostrovy označeny ZELENOU barvou. Pro oranžově i zelené označené země platí, že pro vstup do ČR je vždy nutné vyplnit příjezdový formulář a podstoupit pouze jeden test, a to buď před vstupem na území ČR nebo do 5 dní po něm (do získání výsledku při testu v ČR není nutné držet samoizolaci). Testy nemusí podstupovat osoby s evropským certifikátem o kompletním očkováním proti covid-19 (alespoň 14 dní po jeho ukončení) či prodělání nemoci covid-19 (mezi 11 a 180 dny od prvního pozitivního výsledku testu).  Je třeba věnovat pozornost i požadavkům leteckých společností i zemí případného tranzitu. Uvedené povinnosti nemají děti mladší 6 let věku.

Celé kontinentální Španělsko včetně Baleárských ostrovů je s platností od 27. 9. 2021 z pohledu českého cestovatelského semaforu ORANŽOVÉ, přičemž od 11. října 2021 jsou Kanárské ostrovy dokonce ZELENÉ!

 

Před cestou do ČR z těchto teritorií je třeba vyplnit "příjezdový formulář" a obdržet příslušný QR kód! Dále platí aktualizovaná pravidla zveřejněná mj. na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR a na portálu Ministerstva vnitra ČR týkající se cest z oranžových teritorií. 

 

V případě jakýchkoliv nejasností doporučujeme prostudovat text aktuálně platného Ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR:   https://koronavirus.mzcr.cz/wp-content/uploads/2021/09/Ochrann%C3%A9-opat%C5%99en%C3%AD-%E2%80%93-stanoven%C3%AD-podm%C3%ADnek-pro-vstup-na-%C3%BAzem%C3%AD-%C4%8CR-s-%C3%BA%C4%8Dinnost%C3%AD-od-11.-9.-2021.pdf