česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Pixabay.com
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Odkazy na webové portály jednotlivých autonomních oblastí Španělska

Se zhoršováním epidemiologické situace od počátku srpna 2020 jednotlivé autonomní vlády opět zavádí restriktivní opatření. Doporučujeme sledovat přímo webové stránky jednotlivých autonomních oblastí Španělska vzhledem k možnému zavádění dočasných opatření odlišných od zbytku země.

Ve Španělsku platí i po skončení nouzového stavu (21. 6. 2020) povinnost nošení roušek či respirátorů na všech veřejných prostranstvích a ve veřejně přístupných uzavřených prostorách. Povinné je i nošení roušek v MHD. Povinnost platí pro všechny osoby starší 6 let, výjimky se vztahují např. na osoby s dýchacími problémy, individuální sport či jiné mimořádné okolnosti. Nadále doporučujeme dodržovat příslušná hygienická a sanitární opatření.

Konkrétní restriktivní opatření (například kapacita obchodů, barů a restaurací či pravidla na plážích) jsou závislá na rozhodnutí jednotlivých španělských autonomních oblastí. Níže uvádíme odkazy na webové stránky autnomních oblastí ve vztahu k aktuálně platným omezujícím opatřením.

Autonomní oblasti:

Andalusie

Aragon

Asturie

Baleárské ostrovy

Baskicko

Extremadura

Galicie

Kantábrie

Kanárské ostrovy

Kastilie-León

Kastilie-La Mancha

Katalánsko

Rioja

Madrid

Murcia

Navarra

Valencijské společenství