česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Pixabay.com
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Španělsko - cesta k nové normalitě

Cesta k nové normalitě ve Španělsku, doprovázená procesem rozvolňování opatření, pokračuje i po ukončení nouzového stavu v závislosti na konkrétní autonomní oblasti. Doporučujeme sledovat přímo webové stránky jednotlivých autonomních oblastí Španělska vzhledem k možnému zavádění dočasných opatření odlišných od zbytku země (povinnost nošení roušek, uzavírání oblastí, apod.).

Ve Španělsku platí i po skončení nouzového stavu (21. 6.) povinnost nošení roušek či respirátorů na všech veřejných prostranstvích a ve veřejně přístupných uzavřených prostorách, kde není možné dodržovat odstup 1,5 metrů. Povinné je i nošení roušek v MHD. Povinnost platí pro všechny osoby starší 6 let, výjimky se vztahují např. na osoby s dýchacími problémy, individuální sport či jiné mimořádné okolnosti. Nadále doporučujeme dodržovat příslušná hygienická a sanitární opatření.

Rozvolňování některých opatření (například kapacita obchodů, barů a restaurací či pravidla na plážích) je závislé na rozhodnutí jednotlivých španělských autonomních oblastí. Níže uvádíme odkazy na webové stránky autnomních oblastí ve vztahu k omezujícím opatřením a procesu uvolňování.

Autonomní oblasti:

Andalusie

Aragon

Asturie

Baleárské ostrovy

Baskicko

Extremadura

Galicie

Kantábrie

Kanárské ostrovy

Kastilie-León

Kastilie-La Mancha

Katalánsko

Rioja

Madrid

Murcia

Navarra

Valencijské společenství