česky  español 

rozšířené vyhledávání

Konzulární informace - kontakty

Konzulární oddělení je otevřeno pro veřejnost v pondělí, úterý a čtvrtek od 10 do 12 hod. a ve středu od 10 do 14 hod. V pátek je konzulární oddělení zavřeno. S výjimkou nouzových případů je třeba si na konzulárním oddělení předem telefonicky sjednat schůzku. V mimopracovní době a ve dnech volna je k dispozici nouzová linka.

Konzulární oddělení Velvyslanectví České republiky ve Španělsku se nachází na adrese Avenida Pío XII, 22-24, 28016 Madrid.
Spojení MHD: metro - trasa 9, stanice "Pío XII" nebo autobus - linky 16, 29 a 150.

Úřední hodiny pro veřejnost: pondělí, úterý a čtvrtek 10-12 hod., středa 10-14 hod.

UPOZORŇUJEME NÁVŠTĚVNÍKY, ŽE S VÝJIMKOU NOUZOVÝCH PŘÍPADŮ NEBUDOU NA KONZULÁTU BEZ PŘEDEM TELEFONICKY SJEDNANÉ SCHŮZKY PŘIJATI. 

V urgentních případech nás kontaktujte telefonicky v pracovní dny od 9 do 16,30 hod. 

Při běžném telefonickém kontaktu respektujte úřední hodiny, tj. volejte jindy než od 10 do 12 hod.

Obecně platí, že je zavřeno ve dnech českých státních svátků a otevřeno ve dnech španělských státních svátků (pozor: u honorárních konzulátů je tomu právě naopak).

Kontakty:
tel.: +34 91 353 1897 / 96 / 80 (ústředna)
fax: +34 91 353 1898
email: consulate_madrid@mzv.cz

 


Nouzová linka pro české občany

V mimopracovní době a ve dnech volna Velvyslanectví České republiky v Madridu disponuje stálou pohotovostní službou, na níž se mohou obrátit občané České republiky, kteří se na území Španělska či Andorry ocitnou v nouzi. Jedná se především o naléhavé případy ztráty/odcizení cestovních dokladů, hrozí-li zmeškání letu, nehod, úmrtí, zadržení policií apod.

Mobilní telefon pohotovostní služby je +34 699 982 307.

Funguje denně od 16,30 hod. do 9 hod. následujícího dne a ve dnech volna.

Prosíme, nezneužívejte toto číslo k žádostem o běžné informace, které nesouvisejí s naléhavými případy nouze, a obraťte se na nás v pracovní době.


V případě nouze se lze rovněž obrátit na honorární konzuláty ČR ve Španělsku, v Andoře či na Gibraltaru.

Informace, s jakým dotazem či problémem se jednotlivé honorární konzuláty lze obrátit, naleznete v článku Činnost honorárních konzulátů ČR ve Španělsku

Portál "Užitečné informace pro Čechy v zahraničí"

varovani_upozorneni

Dne 1. 6. 2018 byl spuštěn nový webový portál "Užitečné informace pro Čechy žijící v zahraničí", který obsahuje kontakty a informace pro vyřizování správních, finančních a dalších záležitostí v České republice. více ►