español  česky 

rozšířené vyhledávání

Konzulární informace - kontakty

Konzulární oddělení je otevřeno pro veřejnost pondělí - čtvrtek od 10 do 13 hod. S výjimkou nouzových případů je třeba předem telefonicky nebo e-mailem sjednat schůzku. V mimopracovní době a ve dnech volna je k dispozici nouzová linka.

Konzulární oddělení Velvyslanectví České republiky ve Španělsku se nachází na adrese Avda. de Pío XII, 22-24, 28016 MadridÚřední hodiny pro veřejnost: pondělí - čtvrtek 10-13 hod.

Vzhledem k situaci spojené s epidemiologickou krizí budou klienti přijímáni individuálně (více osob bude moci být přítomno v čekárně, půjde-li o členy stejné domácnosti/rodiny) a výhradně (s výjimkou případů nouze) na základě předem sjednané schůzky. Bez dohodnuté schůzky, nebude - do odvolání - přijetí možné.

Při běžných dotazech či konzultacích uvítáme, když budete volat mimo  úřední hodiny (tedy jindy než od 10 do 13 hod.), kdy se konzulární personál věnuje osobním schůzkám a mnohdy nemůže telefonické hovory zodpovědět. 

Vzhledem k tomu, že na konzulát momentálně není bezbariérový přístup, informujte nás prosím předem, pokud jste na invalidním vozíku nebo máte nějaké pohybové omezení. 


Upozornění:

Obecně platí, že konzulární oddělení ZÚ je uzavřeno ve dnech českých státních svátků a otevřeno ve dnech španělských svátků (honorární konzuláty se naopak řídí místními svátky).

Dále upozorňujeme na poměrně dlouhé lhůty vyřízení žádostí, což souvisí s vývojem pandemie v ČR (řada pracovišť není personálně obsazená) a mnohem delšími intervaly při poskytování poštovních či zásilkových služeb.

Kontakty:
tel.: +34 91 353 1897 / 96 / 80 (ústředna)
email: consulate_madrid@mzv.cz

Nouzová linka - v mimopracovní dobu je v provozu pohotovost pro velmi naléhavé případy občanů ČR (úmrtí, hospitalizace, autonehody apod.) - tel. :  +420 222 264 234. Toto číslo NENÍ určeno k zodpovídání cestovních či jiných všeobecných dotazů  !!!

Spojení MHD: metro - trasa 9, stanice "Pío XII" nebo autobus - linky 16, 29 a 150.


 

V případě nouze se lze rovněž obrátit na honorární konzuláty ČR ve Španělsku, v Andoře či na Gibraltaru.

Informace, s jakým dotazem či problémem se jednotlivé honorární konzuláty lze obrátit, naleznete v článku Činnost honorárních konzulátů ČR ve Španělsku

Vzdání se dočasné ochrany ukrajinských občanů v zahraničí

Ukrajinští občané, kterým byla udělena dočasná ochrana v ČR, mohou požádat o vzdání se této ochrany v zahraničí a to prostřednictvím zastupitelských úřadů. více ►

Portál "Užitečné informace pro Čechy v zahraničí"

varovani_upozorneni

Dne 1. 6. 2018 byl spuštěn nový webový portál "Užitečné informace pro Čechy žijící v zahraničí", který obsahuje kontakty a informace pro vyřizování správních, finančních a dalších záležitostí v České republice. více ►