español  česky 

rozšířené vyhledávání

Konzulární informace - kontakty

Konzulární oddělení je otevřeno pro veřejnost pondělí - čtvrtek od 10 do 13 hod. S výjimkou nouzových případů je třeba předem telefonicky nebo e-mailem sjednat schůzku. V mimopracovní době a ve dnech volna je k dispozici nouzová linka.

Konzulární oddělení Velvyslanectví České republiky ve Španělsku se nachází na adrese Avda. de Pío XII, 22-24, 28016 MadridÚřední hodiny pro veřejnost: pondělí - čtvrtek 10-13 hod.

Jednoznačně je preferována návštěva konzulárního oddělení na základě předem sjednané schůzky, jinak se žadatel vystavuje riziku čekání. V závislosti na vývoji epidemiologické situace ve Španělsku mohou být dočasně přijata zpřísněná opatření.

Při běžných dotazech či konzultacích uvítáme, když budete volat mimo  úřední hodiny (tedy jindy než od 10 do 13 hod.), kdy se konzulární personál věnuje osobním schůzkám a mnohdy nemůže telefonické hovory zodpovědět. 

Vzhledem k tomu, že na konzulát momentálně není bezbariérový přístup, informujte nás prosím předem, pokud jste na invalidním vozíku nebo máte nějaké pohybové omezení. 


Upozornění:

Obecně platí, že konzulární oddělení ZÚ je uzavřeno ve dnech českých státních svátků a otevřeno ve dnech španělských svátků (honorární konzuláty se naopak řídí místními svátky).

Kontakty:
tel.: +34 91 353 1897 / 96 / 80 (ústředna)
email: consulate_madrid@mzv.cz

Nouzová linka - v mimopracovní dobu je v provozu pohotovost pro velmi naléhavé případy občanů ČR (úmrtí, hospitalizace, autonehody apod.) - tel. :  +420 222 264 234. Toto číslo NENÍ určeno k zodpovídání cestovních či jiných všeobecných dotazů  !!!

Spojení MHD: metro - trasa 9, stanice "Pío XII" nebo autobus - linky 16, 29 a 150.


 

V případě nouze se lze rovněž obrátit na honorární konzuláty ČR ve Španělsku, v Andoře či na Gibraltaru.

Informace, s jakým dotazem či problémem se jednotlivé honorární konzuláty lze obrátit, naleznete v článku Činnost honorárních konzulátů ČR ve Španělsku

Nízkoemisní zóny ve španělských městech - informace pro turisty

thumb

Španělsko s účinností od 1. ledna 2023 rozšiřuje nízkoemisní zóny, kde je v centrech měst zakázán provoz vozidel bez ekologického štítku. více ►

Vzdání se dočasné ochrany ukrajinských občanů v zahraničí

Ukrajinští občané, kterým byla udělena dočasná ochrana v ČR, mohou požádat o vzdání se této ochrany v zahraničí a to prostřednictvím zastupitelských úřadů. více ►

Portál "Užitečné informace pro Čechy v zahraničí"

varovani_upozorneni

Dne 1. 6. 2018 byl spuštěn nový webový portál "Užitečné informace pro Čechy žijící v zahraničí", který obsahuje kontakty a informace pro vyřizování správních, finančních a dalších záležitostí v České republice. více ►