español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vzdání se dočasné ochrany ukrajinských občanů v zahraničí

Ukrajinští občané, kterým byla udělena dočasná ochrana v ČR, mohou požádat o vzdání se této ochrany v zahraničí a to prostřednictvím zastupitelských úřadů.
 

Velvyslanectví ČR v Madridu přijímá Prohlášení o vzdání se dočasné ochrany následujícími způsoby:

 

1. Osobní podání.

• Žadatel se musí dostavit osobně (v případě nezletilých dětí postačí zákonný zástupce), po předem sjednané schůzce, v úředních hodinách Konzulárního oddělení pondělí – čtvrtek 10:00 – 13:00 hod. 

Email pro sjednání schůzky: consulate_madrid@mzv.cz, tel.: +34 91 353 1897. 

• Žadatel předloží platný doklad totožnosti a na místě vyplní 2x formulář Prohlášení o vzdání se oprávnění k pobytu za účelem dočasné ochrany. Jeden výtisk formuláře je určen pro OAMP a druhý si ponechá žadatel.

 

2. Zaslání poštou (bez osobní přítomnosti).

• Žadatel si předem vyžádá formulář Prohlášení o vzdání se oprávnění k pobytu za účelem dočasné ochrany, kontaktuje nás přes email: consulate_madrid@mzv.cz .

• Žadatel si nechá úředně ověřit podpis na formuláři (může být i příslušnými španělskými orgány, úřední ověření není třeba překládat do češtiny) a 1x vyplněný formulář zašle poštou na adresu Velvyslanectví ČR v Madridu:

Embajada de la República Checa

Avenida Pío XII, 22 - 24, 

28016   Madrid

• Velvyslanectví ČR v Madridu potvrdí žadateli přijetí formuláře a dále postupuje tento formulář na OAMP. 

 

Důležité upozornění: O vzdání se dočasné ochrany je možno požádat pouze na ZÚ Madrid, nikoliv na Honorárních konzulátech.