español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ČŠM
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Od podzimu do zimy s Českou školou Madrid

Česká škola Madrid organizuje nyní online i prezenčně kurzy českého jazyka pro děti, žáky i dospělé. Na rok 2021 si škola pro své studenty opět připravila nabitý program.
 

První čtvrtletí uteklo v České škole Madrid jako voda. Výuka tento rok začala prezenčně pro všechny děti z Madridu a okolí. Školáci usedli do lavic 11. 9. 2021 a předškoláci o týden později. Pro děti z celého Španělska i světa začala také online výuka. Všichni si v uplynulých třech měsících užili spoustu legrace a naučili se nespočet nových věcí. 

Jako každoročně i tento rok má své téma, tím letošním se stala Recyklace a ochrana přírody. Proto se ČŠM snaží co nejčastěji realizovat výstavy zaměřené právě na toto téma, nechybí tak tabule na třídění odpadu či zpracování starého textilu spojené s poznáním i hrami. ČŠM se nevyhýbá ani čerstvému vzduchu! Odpoledne, s názvem Podzimní procházka, v parku plné her a dobrodružství věnované ekologii a přírodě, kde se z žáků stali “Ochranáři parku”, proběhlo v parku naproti České škole v centru Amanecer. Za všechna splněná stanoviště byli žáci odměněni zaslouženou ručně vyráběnou medailí. Podzim už je však za námi, teď se celá škola pilně připravuje na zimu a Vánoce. Na děti čeká Mikuláš a vánoční dílna, kde si společně vyrobíme například krásný svícen ovoněný kokosem. Nesmíme zapomenout na zpěv! Vánoční koledy z ČŠM zazní i v Česku, kde se škola na dálku zúčastní akce Česko zpívá koledy.  

Česká škola se snaží vzdělávat i své učitele. Dne 6. října 2021 proběhlo pro stážisty a učitele online setkání s Adélou Dolinskou, která při této příležitosti prezentovala nejen své osobní zkušenosti s výukou, ale seznámila posluchače také s cennými poznatky nabytými v rámci Metodického kurzu češtiny jako cizího jazyka pro vyučující krajanských komunit. Dalším vzdělávacím online setkáním nás potěšila Mgr. Nikola Machalová, která nejen učitele, ale i rodiče a ostatní přítomné seznámila s bilingvismem a tím, jak děti motivovat, aby neztratily chuť do učení češtiny. Přednáška a následná debata byla velmi inspirující. V ČŠM věříme, že motivace a podpora hraje při učení hlavní roli. Důležité je neztratit trpělivost a odhodlaně pokračovat! 

Stojí to za to! 

S přáním krásných svátků 

Česká škola Madrid

 

Galerie


Ceska skola Madrid