español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České dny v Esteponě

Ve dnech 22. a 23. října 2021 se ve spolupráci velvyslanectví a radnice města Estepona uskutečnily tzv. "České dny v Esteponě". V jejich rámci došlo na inauguraci "Českého náměstí" v Esteponě, projekci českého filmu "Havel", jakož i na zahájení výstavy a literární debatu.

První den 21. 10. za účasti starosty města Estepona Josého Marii Garcíi Urbana, velvyslance ČR ve Španělsku a honorárního konzula ČR se sídlem v Marbelle proběhl slavnostní akt inaugurace "Plaza de Chequia" v Esteponě na známé Avenida de Juan Carlos I. Nechyběly proslovy, pásmu českých lidových písní, odhalení desky se jménem náměstí a česká a španělská hymna. Posléze proběhla v místním auditoriu projekce filmu "Havel" z roku 2020.

Následujícího dne 22. 10. v poledne proběhlo v kouzelné Casa de las Tejerinas v centru Estepony zahájení výstavy "Sto let diplomatických vztahů mezi Španělskem a Českem" . České dny pak zakončila literátní debata s českou spisovatelkou a překladatelkou žijící v Barceloně paní Monikou Zgustovou a jejím andaluským kolegou Antoniem Solerem na téma "role měst v literární tvorbě".

Jedinečné "České dny v Esteponě" byly možné pouze díky obrovskému přispění radnice města Estepona a jejího starosty pana Josého Marii Garcíi Urbana a české krajanské komunity v okolí Malagy, kterým srdečně děkujeme!   

Galerie


České dny / Jornadas checas