česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Madrid
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace české architektury ve městě Logroňo

Ve dnech 3. - 6. září 2020 se v hlavním městě autonomní oblasti La Rioja s názvem Logroňo uskutečnila v rámci 6. ročníku festivalu "Concéntrico" ukázka moderní české architektury v podání českého architektonického studia Kogaa.

Ve dnech 3. - 6. září se v Logroňo, hlavním městě autonomní oblasti La Rioja, uskutečnil již 6. ročník architektonického festivalu "Concéntrico", v jehož rámci se uskutečnila ukázka moderní české architektury v podání brněnského architektonického studia Kogaa. Celá akce byla výrazně poznamenána pandemií COVID-19, a proto byla nejprve přesunuta z jara na podzim, aby se nakonec uskutečnila paradoxně v době extrémního nárůstu případů onemocnění COVID-19 právě v regionu La Rioja.

Nás může těšit, že díky podpoře Velvyslanectví ČR v Madridu a Českého centra v Madridu se podařilo zajistit účast studia Kogaa, které svým "cirkem" upoutala zaslouženou pozornost. Tato pozornost zahrnovala i nejvýznamnější španělské deníky jako El País či ABC. Zároveň i ohlasy v místě akce naznačovaly, že by se jednalo o dílo aspirující na umístění v "top 3", pokud by se takové ocenění udělovalo.

V rámci návštěvy akce došlo též na přijetí velvyslance ČR ve Španělsku Ivana Jančárka u starosty města Logroňo Pabla Hermoso de Mendoza.

Galerie


KOGAA v Logroňo/KOGAA en Logroňo