español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika se zúčastnila Běhu za Ukrajinu v Madridu

Dne 28. 5. 2022 se v centru Madridu uskutečnil Běh za Ukrajinu v délce 5 km s cílem shromáždit finance a projevit podporu Ukrajině. Akci zorganizovala asociace Madrid Futuro za podpory Radnice Madridu a velvyslanectví Ukrajiny. Běhu se zúčastnila i Česká republika včetně dalších zemí Evropské unie.

Běh za Ukrajinu v centru Madridu shromáždil přes 3000 účastníků, mezi nimiž byl i starosta Madridu José Luis Martínez-Almeida. Zástupci Velvyslanectví České republiky v Madridu vyběhli v barvách ukrajinské vlajky v 11 hod po známé ulici Paseo de Castellana po boku dalších 15 ambasád.

Impuls této solidární akci dalo i samotné velvyslanectví Ukrajiny v Madridu, jehož velvyslanec S. Pohoreltsev podtrhl význam akcí tohoto druhu, jelikož jsou neustálou připomínkou, že válka na Ukrajině i nadále pokračuje. Sám poté běh odstartoval a poděkoval organizátorům za podporu boje za mír, teritoriální integritu Ukrajiny a budoucnost.

Běh za ukrajinu

 

Akci dále podpořili i další zástupci městské rady Madridu, jako například Borja Carabante, radní pro životní prostředí a mobilitu, či Alicia Martín, generální ředitelka pro sport a další. Solidární běh uspořádala asociace Madrid Futuro s partnery jako je Vithas, nadace Herbert Smith Freehills, Clear Channel, EMT a Banco Santander ve spolupráci s Caritas, Červeným křížem a Unicef, které lokálně poskytují humanitární pomoc. Vybrané prostředky budou použity na revitalizaci země a pomoc Ukrajincům vč. uprchlíků.

Běh za Ukrajinu

 

Běh za Ukrajinu