español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko-Slovenské dny – společná projekce hokejového zápasu Česko - Slovensko

Na Velvyslanectví Slovenska v Madridu se 12. května 2023 konala první část Česko-Slovenských dní u příležitosti 30. výročí samostatnosti obou zemí. Za účasti španělských hostí, dále pozvaných členů diplomatického sboru a české a slovenské komunity proběhla projekce úvodního zápasu Mistrovství světa v ledním hokeji mezi Českem a Slovenskem.

Jednalo se o první část tzv. Česko-Slovenských dní, během kterých byl společně se slovenskými kolegy připomenut vznik obou zemí a jejich společná cesta v Evropské unii.

Mezi přítomnými byli také zástupci Španělského svazu ledního hokeje. Akce se účastnil také Pau Marí Klose, předseda zahraničního výboru Kongresu poslanců, a zástupci českých podnikatelů a firem.

Projekce hokejového zápasu Česko - Slovensko

Projekce hokejového zápasu Česko - Slovensko

Jak velvyslanec Slovenska Juraj Tomaga, tak velvyslanec Česka Ivan Jančárek zhodnotili dosavadní mimořádně úspěšnou integraci obou zemí v EU, excelentní úroveň bilaterálních vztahů, a to na politické, ekonomické i osobní úrovni.

Společné nadšení pro hokej, solidní výkon na ledové ploše a respekt mezi oběma týmy byly toho dokladem. Hrál se výborný hokej s otevřeným výsledkem do poslední vtěřiny, přičemž český tým byl nakonec štastnější.

Projekce hokejového zápasu Česko - Slovensko a nadšení "v hledišti".

Projekce hokejového zápasu Česko - Slovensko a nadšení "v hledišti".