česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pražský evropský summit 2021

Ve dnech 12. - 14. července se v pražském Černínském paláci sejdou vrcholní evropští představitelé, zástupci akademické půdy a think-tanků, ale i delegáti z korporátní sféry a médií, za účelem diskuze o budoucnosti Evropské unie.

Sedmý ročník Pražského evropského summitu je rozdělen do dvou okruhů zaměřených na politická a ekonomická témata. V rámci politického okruhu se bude diskutovat o otázkách týkajících se vnějších vztahů EU, jako je demokratizace ve světě, transatlantické záležitosti, mezinárodní obchod nebo politika sousedství EU. Ekonomický blok se zaměří na otázky týkající se postpandemické obnovy od evropské zelené dohody, digitalizace až po ekonomickou a genderovou (ne)rovnost.

Kromě veřejných panelových diskusí a expertních uzavřených kulatých stolů přivítá summit také 30 mladých politických lídrů na formátu Future European Leaders Forum (FELF), které se bude konat od 12. - 16. července. FELF je oficiální součást Konference o budoucnosti Evropy. Summit se bude konat v hybridním formátu se zhruba 200 účastníky, kteří dorazí osobně. Zbytek účastníků ho bude mít možnost sledovat online.

Od svého vzniku v roce 2015 je cílem pražského evropského summitu rozvíjet strategickou diskusi o celoevropských tématech z pohledu střední a východní Evropy. Každý rok na summitu navíc český ministr zahraničí uděluje cenu "Vision for Europe" osobnosti, která se významně zasloužila o evropskou integraci, ani letos tomu nebude jinak. V loňském roce byla oceněna Federica Mogherini.

Pražský evropský summit je vděčný všem partnerům za jejich podporu. V případě, že chcete sledovat průběh summitu a novinky o řečnících, programu, partnerech či další důležitá oznámení, můžete být v obraze prostřednictvím sítí Facebook, Instagram, Linkedin, Twitter, a také hashtagů #PES2021 a #PragueSummit.

Registrace pro on-line/osobní účast

Pokud byste se summitu rádi zúčastnili, využijte možnosti registrace. Při preferenci osobní účasti vezměte v potaz, že vzhledem k omezené kapacitě události a opatřením souvisejícím s Covid-19 bude třeba vyčkat na její dodatečné potvrzení. V každém případě však bude možné se zúčastnit on-line. Také lze využít možnosti se zúčastnit naší veřejné diskuze Urban Talks o zelené transformaci, pořádané ve spolupráci s PWC dne 14. července v 16:00 hod.

Urban Talks

Urban Talks

Kontakt: Michal Beneš, Manažer komunikace a tiskový mluvčí, mbenes@praguesummit.eu, +420 737 389 258.