česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Romana Uhříčková
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Logo ke 100. výročí navázání diplomatických styků

(Archivní článek, platnost skončena 30.04.2020 / 12:30.)

Dne 22. 1. 2019 se uskutečnila pracovní snídaně u příležitosti uvedení loga ke 100. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Českou republikou a Španělskem a představení priorit velvyslanectví pro rok 2019.

Na úvod pracovní snídaně velvyslanec Jančárek připomněl hlavní mezníky sta let vzájemných diplomatických vztahů. Poté představil priority velvyslanectví pro rok 2019, a to včetně bilaterálních vztahů, kulturních a ekonomických aktivit a priorit zastoupení státních agentur CzechTrade a CzechTourism v Madridu. V návaznosti na to představil ředitel Českého centra v Madridu Stanislav Škoda nejvýznamnější kulturní aktivity pro tento rok.

Akce se zúčastnili Raquel Goméz-Cambronero, zástupkyně generální ředitelky pro země EU španělského ministerstva zahraničních věcí, Arturo Pérez Martínez, velvyslanec a zástupce Diplomatické školy a časopisu Diplomacia del Siglo XXI a Ricardo Iglesias García, vedoucí oddělení vnějších vztahů Radnice města Madrid. Dále pak zástupci médií Juan David Latorre Pérez (The Diplomat in Spain), Luis A. Balcarce (Periodista Digital), Alfredo Urdaci (Ludiana), Ángela Gonzalo (Canal Europa) a Sonia Segura (Diplomática Magazine).

Zvláštním hostem byl David Cabezuelo Polo, student Evropského institutu designu v Madridu a finalista soutěže o logo ke 100. výročí navázání diplomatických styků mezi Českou republikou a Španělskem.

Soutěž se konala v závěru roku 2018 ve spolupráci Velvyslanectví ČR v Madridu a Velvyslanectví Španělska v Praze. Účastnili se jí studenti Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze (UMPRUM) a Evropského institutu designu v Madridu (IED). Vítězné logo vytvořila studentka UMPRUM Romana Uhříčková.

Vítězka obdrží studijní cestu do Madridu, kterou zajistí Velvyslanectví ČR ve spolupráci s Českým centrem v Madridu. David Cabezuelo Polo coby finalista obdržel od velvyslance dárkový kupón na studijní cestu do Prahy, kterou zajistí Zahraniční zastoupení CzechTourism ve Španělsku. Oba ocenění obdrželi též finanční odměnu ze strany Velvyslanectví Španělska v Praze.

Velvyslanectví ČR v Madridu a Velvyslanectví Španělska v Praze hodlají tohoto výročí symbolizujícího přátelství mezi oběma zeměmi využít k uspořádání řady akcí, které bude spojovat společné logo.

Galerie


Logotipo del centenario de las relaciones diplomáticas / Logo ke 100. výročí diplomatických vztahů