español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Madrid
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Konference: Globalizace v dobách nejistoty

Dne 26. října 2022 se v Madridu v rámci českého předsednictví konala konference s názvem Globalizace v dobách nejistoty, kterou organizovalo Velvyslanectví ČR v Madridu společně s CEOE (Španělská konfederace podnikatelských svazů). Konference si kladla za cíl analyzovat výzvy, které s takovou dobou souvisejí, a to jak z pohledu institucionálního, tak z pohledu podnikatelského.

Na úvod přispěli svým vstupem Edvard Kožušník, náměstek Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, velvyslanec ČR Ivan Jančárek, generální ředitel pro španělské obchodní politiky Ministerstva průmyslu a obchodu Juan Francisco Martínez a místopředseda CEOE Íńigo Fernández de Mesa. 

Průběh konference se dále rozčlenil do dvou panelových diskusí. První z nich se zabývala institucionálními a druhá soukromými pohledy na výzvy globalizace, a to za účasti významných řečníků: generální ředitelky Rady EU pro konkurenceschopnost a obchod Isabel Riaňo, zástupkyně generálního ředitele Evropské komise pro obchod Maríe Martín Prat, ředitelky kanceláře Evropského parlamentu ve Španělsku Maríe Andrés, vedoucího sekce evropských a globálních politik Španělské centrální banky Ivana Kataryniuka, generálních ředitelů společností OHLA a EDSCHA, viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy ČR Radka Špicara a obchodního ředitele společnosti LINET Petra Foita.

Galerie


CEOE 26102022