česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Konzultace ředitele Odboru ekonomické diplomacie M. Svobody

Dne 9.6.2021 navštívil Madrid ředitel Odboru ekonomické diplomacie MZV ČR pan Marek Svoboda. Pracovní cestu zahájil uvedením Dne českého pivovarnického sektoru na Velvyslanectví, kde spolu velvyslancem Ivanem Jančárkem přivítal přítomné účastníky.

ZÚ Madrid June21

ZÚ Madrid June21

 

Poté navštívil Ministerstvo hospodářství a technologického rozvoje, kde s vedoucí kabinetu ministryně hospodářství Isabel Riaño diskutoval zejména o Plánu obnovy a post-pandemických ekonomických opatřeních.  

Během poledne se pak v rezidenci velvyslance setkal se zástupcem ředitele financování mezinárodního obchodu banky Santander Josém Alarcón Escribano. Předmětem schůzky byla zejména analýza současné hospodářské situace a predikce budoucích vývojů, pozornost byla věnována i možnostem spolupráce českých a latinskoamerických firem. Následně pan ředitel poobědval se svým španělským protějškem Luisem Óscarem Morenem. Odpoledne se pak setkal s Jaimem Montalvem, zástupcem Španělské obchodní komory, který objasnil fungování španělských obchodních komor a věnoval se také jejich roli v rámci prohlubování česko-španělské obchodní spolupráce. Po schůzce se zástupcem Španělského úvěrového institutu Alfonsem Noriegou, se kterým hovořil především o systému přerozdělování státních podpor během pandemie, zakončil svou jednodenní návštěvu Madridu účastí na oslavě výročí CzechTourismu.