česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Pixabay
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Madrid nabízí podporu zahraničním podnikatelům

Zahraničním a potažmo českým podnikatelům, kteří mají zájem o investice či vstup na místní trh,  je k dispozici kancelář Madrid Investment Attraction (MIA) pod záštitou madridské radnice, která se snaží podporovat nové zahraniční subjekty v oblasti hlavního města. Jedná se o bezplatnou podporu všech zahraničních společností s ambicemi usadit se ve městě, popřípadě těch, které jsou již zavedené a chtějí upevnit svou přítomnost v Madridu.

Radnice města Madrid v souladu s vizí zajištění rovných příležitostí a podmínek na trhu realizuje projekt MIA, který si klade za cíl podpořit zahraniční podnikatele v Madridu, což zahrnuje i potenciální zájemce z řad českých investorů. Služby, které MIA nabízí, lze rozdělit do dvou oblastí – konzultační služby a poskytnutí zázemí. 

V rámci konzultačních služeb poskytuje tým specialistů MIA podnikatelům a společnostem informace o madridském trhu, investičních příležitostech, dostupné pracovní síle, vstupu do jednotlivých odvětví, daňových povinnostech, právních aspektech podnikání na tamním trhu atp. Poskytnutá data jsou konstruována na míru potřeb daného subjektu. Mimo individuální konzultace pořádá MIA i veřejné přednášky s cílem dále vzdělávat a informovat zahraniční podnikatele o specifikách podnikání ve Španělsku. 

Druhá oblast zahrnuje poskytnutí pracovních prostorů zdarma až na 6 měsíců. Podnikatelům a společnostem, které o tuto službu požádají, jsou k dispozici kanceláře, konferenční místnosti, prostory vybavené technikou pro pořádání videokonferencí, přístup k Wi-Fi aj. Nabízené prostory jsou dostatečně velké (při plném vytížení pojmou až 22 středně velkých subjektů) a zároveň se nacházejí v centru města, tudíž jsou i dobře dostupné městskou hromadnou dopravou. 

Pro detailní informace a sjednání konkrétních podmínek je potřeba se spojit s kanceláří MIA přes internetový formulář nebo přes e-mail: info@madridinvestmentattraction.com. 

Velvyslanec ČR v Madridu Ivan Jančárek iniciativu oceňuje a dodává: „Tato pomoc v začátcích by českým firmám a podnikatelům mohla výrazně usnadnit působení v Madridu, které se mnohdy našincům může jevit komplikovaně, nehledě na to, že za obdobné služby jinak musí firmy v nových destinacích vynakládat nemalé částky.“

Závěrem pro zájemce z řad českých podnikatelů a společností uvádíme, že řadu užitečných informací pro potenciální investory na madridském trhu zveřejňuje MIA pod záštitou madridské radnice (https://madridinvestmentattraction.com/home), dostupné v anglickém a španělském jazyce.

Vypracovala: Daniela Čapková, ekonomická diplomatka Velvyslanectví ČR v Madridu