español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Madrid
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva náměstkyně M. Tauberové a podnikatelské mise ve Španělsku

Ve dnech 13. - 15. 12. navštívila náměstkyně ministra průmyslu a obchodu Martina Tauberová Španělsko v doprovodu podnikatelské mise z vesmírného průmyslu. V rámci návštěvy proběhla jednání v Madridu a baskickém Bilbau. Návštěvu doprovodil projekt ekonomické diplomacie, jehož cílem bylo představit české subjekty ze sektoru vesmírného průmyslu.

Náměstkyně jednala v Madridu se svojí kolegyní, státní tajemnicí pro obchod Ministerstva průmyslu a obchodu Xianou Méndez, náměstkyní pro inovace Ministerstva pro vědu, inovace a univerzity Teresou Riesgo, generálním ředitelem pro průmysl a malé a střední podniky Raúlem Blanco Díaz a generálním ředitelem pro obchodní politiku Juanem Franciscem Martínez. V Bilbau náměstkyně jednala se zástupcem baskické vlády pro průmysl Mikelem Amundarainem. 

14. 12. se v sídle ICEX  - Spain Export and Investment – uskutečnil „Den kosmického průmyslu ČR“, který se konal za účasti náměstkyně ministra Tauberové a státní tajemnice pro obchod Španělska Méndez.  

V rámci podnikatelského fóra byly představeny české firmy, které pak následně jednaly se svými partnerskými společnostmi v rámci individuálních jednání.  

15. 12. proběhlo ve spolupráci s agenturou BasqueTrade Podnikatelské fórum v Bilbau. České firmy měly možnost se setkat a jednat se svými baskickými kolegy  a navštívily společnost AVS, která se věnuje projektům vesmírného průmyslu. 

Zástupci 12 českých firem z vesmírného průmyslu navštívili taktéž stanici pro sledování satelitů Evropské vesmírné agentury v Cebreros.  

Delegaci doprovodil vedoucí odboru kosmických technologií a aplikací Ministerstva dopravy a spojů ČR pan Ondřej Šváb.  

 

Jaké společnosti se mise účastnily a čemu se věnují?  

Podnikatelské mise se zúčastnila Czech Space Alliance, průmyslové sdružení malých a středních podniků. 

Společnost 5M  podniká v oboru materiálů a komponentů pro vesmírný průmysl.  

Firma ADVACAM pokrývá výrobu polovodičových senzorů, mikro balení, radiační zobrazovací kamery a vývoj zobrazovacích řešení pro průmyslové a akademické potřeby.  

Atos je globálním lídrem v oblasti bezpečného a dekarbonizovaného digitálního vysílání. 

Frentech spolupracuje s lídry v oboru letecké techniky, vesmírného a obranného průmyslu v oblasti měřící a přístrojové techniky a vakuové, mikrovlnné techniky. 

Iguassu Software Systems se věnuje navrhování a vývoji technologických softwarových aplikací. 

Společnost S.A.B Aerospace je zaměřena na vývoj mechanického subsystému pro nosné rakety, satelity a zatížení. 

Serenum Space je výrobce, integrátor a poskytovatel služeb CubeSat komponent a BUS. 

Produkty společnosti Zaitra se zaměřují na vegetační rizika a lesnictví.  

Společnost STRATOSYST je vývojářem HAPS –  pseudosatelitů do vysokých nadmořských výšek. 

SAZ Aerospace se zabývá vývojem a konstrukcí letecké techniky.  

Mise se účastnil také zástupce Výzkumného a zkušebního leteckého ústavu.  

 

Podnikatelská mise byla součástí projektu ekonomické diplomacie organizovaného Velvyslanectvím České republiky ve Španělsku ve spolupráci s agenturou CzechTrade za finanční podpory Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. 

Galerie


Space 2021