česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Pixabay
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Webinář – „Aerospace Czech Republic – Basque Country“

V rámci spolupráce v oblasti vesmírného průmyslu mezi ČR a Baskickem se dne 24. 3. 2021 uskutečnil webinář, jehož cílem bylo komplexní představení ekosystému leteckého průmyslu České republiky a Baskicka a navázání spojení mezi samotnými účastníky.

V rámci webináře vystoupil náměstek ministra průmyslu baskické vlády Javier Zarraonaindia Zuloaga, zástupce ředitele Asociace leteckého a kosmického klastru Baskicka HEGAN Martín Fernandez Loizaga, náměstkyně pro řízení sekce Evropské unie a zahraničního obchodu MPO ČR Martina Tauberova, prezident České vesmírné aliance Petr Bareš a další.  

Tento online formát představil jak české, tak baskické kapacity, výzkumné a vývojové aktivity, oblasti potenciálu pro spolupráci, úspěšné příklady účasti v evropských projektech a v neposlední řadě budoucí směřování průmyslu v daných teritoriích.  

Tato oborová akce vznikla na základě spolupráce státní agentury CzechInvest s českou pobočkou Basque Trade and Investment, která byla v roce 2019 stvrzena podpisem memoranda o spolupráci a úspěšnou incomingovou misí zástupců Baskicka do České republiky v listopadu 2019. V září 2020 byl navíc uspořádán první ze série oborových webinářů zaměřený na oblast kybernetické bezpečnosti.