česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček slavnostně otevřel Generální konzulát České republiky v Manchesteru

Dne 19. března 2019 otevřel ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček generální konzulát v Manchesteru. Během své návštěvy Manchesteru se setkal s českými krajany, starostou Velkého Manchesteru Andy Burnhamem, zmocněncem královny v regionu Lordem Lieutenantem Velkého Manchesteru Warrenem Jamesem Smithem a uspořádal slavnostní recepci v Manchester Art Gallery za účasti starostky Manchesteru June Hitchen.

Ministr Petříček slavnostně otevřel GK Manchester

Ministr Petříček slavnostně otevřel GK Manchester

Dne 19. března 2019 otevřel ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček generální konzulát v Manchesteru. Po slavnostním přestřižení pásky v budově generálního konzulátu ministr krátce diskutoval s přítomnými českými občany. Na slavnostním obědě s významnými představiteli české krajanské komunity v regionu ocenil mimořádně aktivní působení dosavadní honorární konzulky Evy Ross a vyzval občany ke spolupráci s nově otevíraným úřadem.

Během rozhovorů s představiteli regionu a města - starostou Velkého Manchesteru Andy Burnhamem, zmocněncem královny v regionu Lordem Lieutenantem Velkého Manchesteru Warrenem Jamesem Smithem a starostkou Manchesteru June Hitchen – popsal činnost generálního konzulátu, jež se kromě asistence českým občanům bude zabývat hledáním obchodní příležitostí a nových kontaktů pro české a britské firmy, stejně jako prezentací české kultury a ČR jako země s přitažlivými turistickými krásami. Na slavnostní recepci v Manchester Art Gallery představil nový český generální konzulát zástupcům manchesterského konzulárního sboru a zástupcům ekonomických a kulturních kruhů.

Galerie


Otevreni GK