česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: GK Manchester
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Recepce ke státnímu svátku České republiky a prezentace Česka jako zajímavé turistické destinace

Dne 9. října 2019 uspořádal Generální konzulát ČR v Manchesteru recepci ke státnímu svátku České republiky.

Dne 9. října 2019 uspořádal Generální konzulát ČR v Manchesteru recepci ke státnímu svátku České republiky. Akce se konala v reprezentativních prostorách místní obchodní komory, k jejímu zdárnému průběhu významně přispěl Jihomoravský kraj a londýnská kancelář agentury Czechtourism. Kromě recepce úspěšně proběhl i navazující projekt ekonomické diplomacie – prezentace Česka jako zajímavé turistické destinace, které se zúčastnilo 13 českých a několik desítek britských partnerů.
Generální konzul I. Losman během svého projevu připomněl letošní významná výročí a poděkoval trojici krajanů – bývalé honorární konzulce E. Ross, ředitelce České školy Manchester P. Matáskové a M. Němcovi – za jejich mimořádnou pomoc při zakládání GK Manchester.
Díky podpoře Jihomoravského kraje bylo možné během celého večera ochutnávat výborná moravská vína, mandlovici a další regionální dobroty. Večerem provázel skvělý hudební doprovod cimbálové muziky Veltlínek pod vedením uměleckého vedoucího Jiřího Ludvíka.
Jihomoravský kraj na akci reprezentovali zastupitelé P. Kunc, K. Kalinová a M. Kyjovský a dále ředitel Muzea Brněnska Evžen Martinec. Během svého třídenního pobytu v Manchesteru měli možnost jednat o ekonomické a kulturní spolupráci mezi Jihomoravským krajem, městem Brnem a oblastí Velkého Manchesteru, došlo i k přijetí u starosty Manchesteru A. L. Chohana. Jedním z důležitých témat jednání bylo navázání přímého leteckého spojení mezi Brnem a Manchesterem.

Galerie


Recepce ke státnímu svátku České republiky a prezentace Česka jako zajímavé turistické destinace