česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: GK Manchester
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

10. výročí otevření České školy Manchester

U příležitosti zahájení již 10. školního roku České školy Manchester (CSM) uspořádal dne 11. září 2021 generální konzul Ivo Losman s manželkou Veronikou v prostorách rezidence zahradní slavnost.

Pozvání přijali všichni vyučující a trustees, včetně ředitelky Pavly Matáskové, která informovala o novinkách ve fungování školy a o plánovaných vzdělávacích, kulturních a společenských aktivitách nejen CSM, ale i České společnosti Manchester v následujícím období.

Generální konzul ocenil práci vyučujících a vyslovil podporu generálního konzulátu i s ohledem na aktuální situaci v důsledku Brexitu se získáváním vyučujících a stážistů, kteří jsou nedílnou součástí pružného fungování výuky a dalších aktivit CSM a české komunity v Manchesteru a okolí.

CSM patří od září 2021 na seznam 13. elitních zahraničních škol, jež mají smlouvu s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR o poskytování vzdělávání v zahraničí. Ministerstvo tímto potvrdilo kvalitu školy a jejího Školního vzdělávacího plánu s mottem: „Hezky česky aneb Škola hrou“.

Galerie


10. výročí otevření české školy v Manchesteru