česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Epicmedia Productions
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika se objeví na CNN Philippines

Na Filipínách v těchto dnech vzniká unikátní cestopisný dokument o České republice s výmluvným názvem Czech Trek. Štáb filipínské produkční společnosti Epicmedia Productions  v rámci projektu ekonomické diplomacie české ambasády v Manile natáčel několik dní po celé České republice. Diváci se mohou těšit na unikátní záběry, rozhovory a komentáře z českých měst, historie a vzájemných vztahů, které přiblíží celou řadu společného mezi Českou republikou a Filipínami.
 

Natočený materiál poslouží k vydání třech půlhodinových pořadů o vztahu litoměřického rodáka Ferdinanda Blumentritta a jeho přátelství s filipínským národním hrdinou José Rizalem, cestopisu o Praze a České republice. Všemi díly série CzechTrek budou provázet mediálně známé osobnosti jako populární filipínská spisovatelka Jessica Zafra společně s nadějným režisérem Pepe Dioknem (účastníkem karlovarského filmového festivalu v roce 2015 s filmem Kapatiran). Série Czech Trek téměř na měsíc nahradí cestopisný pořad „Trippies” na významné televizní stanici CNN Philippines.

Epicmedia in Prague

Epicmedia in Prague

Czech Trek zároveň podpoří image České republiky jako bezpečné a dobře dostupné destinace, jenž je tradičně otevřena filipínskému turismu a obchodu. Projekt představí jednotlivá místa a kraje, které jsou z pohledu filipínských turistů atraktivní, ale zároveň přiblíží potenciál známých produktů.  Z hlediska rozsahu a obsahu se jedná o naprosto unikátní projekt, který by měl sloužit jako jeden z hlavních prostředků pro filipínské turisty a podnikatele, kteří se stále rozhodují pro některou z evropských destinací. Czech Trek také obeznámí diváka s celou řadou dalších měst kromě Prahy a poukáže na méně známá, nicméně atraktivní turistická lákadla místa a destinace. Pořad se bude také zabývat historickými vazbami a obeznáním s podnikatelským prostředím.

Příprava programu štábu a logistického zabezpečení celé akce byla úzce koordinována mezi zastupitelským úřadem v Manile a zástupcem agentury CzechTourism v korejském Soulu.

Benjamin Žiga, Obchodně-ekonomický úsek, Velvyslanectví České republiky v Manile