česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZU Manila
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Filipínské děti obdržely ocenění za výtvarné práce v soutěži Lidice 2017

45. ročníku mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice 2017 se zúčastnilo téměř 26 tis. prací z 80 zemí světa, z toho také 35 filipínských dětí, z nichž dvě byly oceněny.
 

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice byla založena k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech. Tato původně národní výstava se stala v roce 1973 výstavou mezinárodní a během své historie se stala dobře známou mezi dětmi a učiteli na celém světě.

Do ročníku v r. 2017, jehož tématem bylo CESTOVÁNÍ,  se zaregistrovalo celkem 25 690 prací z 83 zemí světa, ze kterých udělila odborná porota 1 289 ocenění.

Předání ocenění „Honourable mention“ slečně Jasmine Kate Tan (16), bývalé studentce St. Stephen´s High Schools, předala zástupkyně velvyslance Jana Peterková, která oceněné mladé umělkyni předala také české knihy přeložené do angličtiny a do tagalogu.

Děti z celého světa se mohou zapojit do dalšího 46. ročníku soutěže také v roce 2018, jehož tématem je „Voda“. Více informací o soutěži včetně přihlašovacího formuláře naleznete na www.mdvv-lidice.cz .