česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Veletrh WorldBex nabízí prostor pro český interiérový design a stavebnictví

Ve dnech 15-19. 3. 2017 se v manilském World Trade Centru uskuteční veletrh interiérového designu a stavebnictví WorldBex 2017. Worldbex  je každoročně označován za jeden z nejvíce navštěvovaných veletrhů v Asii s mezinárodní účastí kolem 25 zemí jako  Rakousko, Austrálie, Belgie, Čína, Finsko či Německo. Veletrhu by se mělo účastnit přes 500 firem, které budou mít možnost participovat na podnikatelském B2B semináři, kde mohou přímo představit své výrobky či nalézt vhodné partnery.
 

Zastupitelský úřad v Manile si dovoluje pozvat zástupce českých firem na výše zmíněný veletrh a žádá zájemce o účast na této události, aby zaslali svá vyjádření na níže uvedenou emailovou adresu. Odhadovaná účast na veletrhu je 170 000 návštěvníků především z řad architektů, obchodních zástupců stavebních firem, interiérových designerů, developerů a přímých importérů.

Prezentace českého interiérového designu a stavebnictví se odvíjí od aktualizované mapy oborových příležitostí, konkrétně oborů sklářského a keramického průmyslu společně se stavebním průmyslem. Současný stavební boom na Filipínách vyjádřený stabilním růstem vydaných stavebních povolení přes 11% klade stále větší nároky na kvalitu materiálů, jedinečnost použitých designů a dekorů. V rámci prezentace lze demonstrovat výrobky a technologie nebo poukázat na výrobní tradici a procesy přímo na hlavním podiu Manilského World Trade Centra. Vzhledem k nevelkému povědomí o podobných českých možnostech v těchto oborech lze očekávat, že se bude jednat o formativní aktivity v rámci vnímání České republiky jako obchodního partnera na Filipínách.

Sektor stavebnictví již opustil fázi neznámého vývoje v rámci povolební situace v zemi a dle odhadů je zaznamenán růst ve stavebnictví kolem 7,5 % v roce 2016 a odhadovaných 8.9% v roce 2017. Ratingová agentura Fitch Ratings odhaduje průměrný růst 8% v následující dekádě. Dle filipínského statistického úřadu rostlo stavebnictví v minulých letech o 9,4% (2015) a 7,2% (2014). Dekorativní produkty ze zahraničí jsou stále více žádané vzhledem k rostoucí a bohatnoucí střední třídě. Obecně lze tento trend považovat za stabilní vzhledem k rostoucí populaci, narůstající kupní síle a pravidelnému příjmu od Filipínců pracujících v zahraničí.

Účast na veletrhu je nutné zajistit do 27. 1. 2017 formou zaslání emailu na adresu benjamin.ziga@mzv.cz, jehož součástí je projevení zájmu o účast, profil firmy, produkty k vystavení a případný zájem o prezentaci na hlavním podiu výstaviště. Zastupitelský úřad v Manile momentálně jedná o možnosti finanční podpory limitovaného počtu českých firem v rámci projektu ekonomické diplomacie.

Benjamin Žiga, Obchodně-ekonomický úsek, Velvyslanectví České republiky v Manile