česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Manile
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Koncertní turné Lukáše Sommera

ZÚ Manila uspořádal ve dnech 6. – 10. května 2019 koncertní turné českého hudebního skladatele a kytaristy Lukáše Sommera po Filipínách. V rámci projektu proběhlo několik koncertů v Manile a v Puerto Galera a hostování na školách a univerzitách.   
 

Hudební skladatel a kytarista Lukáš Sommer (35) navštívil Filipíny poprvé. Své návštěvy využil jak pro koncertní vystoupení, tak pro navázání kontaktů na místních univerzitách a s místními umělci.

Lukáš Sommer na Filipínách absolvoval tři sólová vystoupení, kde hrál výlučně své vlastní skladby. První koncert určený pro severní část Manily (zejména studenty) proběhl dne 6. 5. 2019 v nově otevřených prostorách National Museum of Natural History, kde jako jeden z prvních hudebníků potvrdil skvělé akustické podmínky nově zrekonstruovaných prostor. Druhý koncert  proběhl dne 8. 5. 2019 v Rockwell Center Makati, během kterého si ZÚ Manila také připomněl Den osvobození. Třetí koncert proběhl dne 10. 5. 2019 v Room Gallery v Puerto Galera, kde Lukáš Sommer svým kytarovým vystoupením otevřel výstavu „Merge“, která představila české sklářské umění Jiřího Pačinka a malby filipínské umělecké skupiny z Mindora, vedené malířem Wilfredo Rufonem.

Lukáš Sommer byl také hvězdou společného koncertu zemí EU „Euro-Pinoy Concert“ dne 7. 5. 2019 v klubu The Ruins v  Makati, kterého se vedle ČR zúčastnilo také DE, ES a několik filipínských hudebníků. Lukáš Sommer byl schopen s ostatními hudebníky během jediného dne nastudovat několik společných skladeb, které sklidily velký ohlas u cca 500 návštěvníků koncertu.

Nad rámec koncertních vystoupení vedl Lukáš Sommer Master Class na University of the Philippines-Diliman pro studenty na strunné nástroje a pro studenty hudební kompozice. Jeden celý den strávil na ISM Manila, kde dirigoval vystoupení školní kytarové skupiny a absolvovoval několik vystoupení pro žáky různých ročníků. Vystoupení pro studenty střední školy ISM se zúčastnilo 750 žáků. Zájem o hostování Lukáše Sommera projevily i další filipínské univerzity, které však kvůli nedostatku času nebylo možno uspokojit.

Koncertnímu turné Lukáše Sommera se ZÚ Manila podařilo zajistit dostatečnou publicitu, která vyvrcholila 15 minutovým vstupem na CNN Philippines.  

Uspořádání koncertního turné Lukáše Sommera na Filipínách významně přispělo ke zviditelnění ČR jako kulturní země s dlouhou hudební tradicí, která drží krok se soudobými hudebními trendy.

Galerie


Philippines Tour of Lukáš Sommer