česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Manile
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Projekt využívání médií v lidskoprávní advokacii

V květnu 2019 proběhl projekt ve spolupráci s organizací Active Vista zaměřený na využívání médií v lidskoprávní advokacii, který umožnil účastníkům z řad neziskových organizací, novinářů a dokumentaristů seznámit se s efektivními principy tvorby lidskoprávních dokumentů a možnostmi, jak docílit maximálního zviditelnění prezentované problematiky nejširšímu nebo cílovému publiku.

Velvyslanectví ČR v Manile podpořilo na přelomu dubna a května 2019 projekt organizace Active Vista, který si klad za cíl zlepšit dovednosti místních umělců, novinářů, aktivistů a studentů ve využívání různých druhů médií při zachycování okolní reality, včetně lidskoprávní problematiky, a naučit je, jak tuto zprávu co nejefektivněji předat co nejširšímu publiku s maximálním dopadem. V rácmi týdenního projektu bylo vyškoleno cca 50 účastníků v technice filmování, pořizování záznamů a jejich zpracování, a využívání médií. 

Projektu v Manile se za ČR zúčastnila dramaturgyně mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, která předala zkušenosti z organizace festivalu a propagace lidskoprávních témat a navázala spolupráci se svými filipínskými protějšky. Mezi další prominentní lektory seminářů patřil také dokumentarista Nick Dazinger nebo Claudia Modonesi z Picture People. 

Účastníci během projektu natočili za odborného dohledu lektorů své vlastní materiály, které posléze společně analyzovali a 4 nejlepší z nich byla nabídnuta komerční spolupráce. 

Galerie


Empowering Human Rights Advocates into Effectively Utilising Media for Human Rights Advocacy