česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Kurzy českého jazyka pokračují na Filipínách i v roce 2013

V roce 2012 pořádal zastupitelský úřad v Manile kurzy českého jazyka a kultury, které vzbudily mezi filipínskými studenty značný ohlas, potvrzující zájem o studium českého jazyka, který v nabídce místních škol dosud chybí.

Na tento vskutku průkopnický počin nyní navazují kurzy českého jazyka a českých reálií organizované ve speciální ekonomické zóně Clark ve spolupráci s Řádem rytířů Josého Rizala a díky aktivnímu angažmá MUDr. Leoše Středy.  Prostory pro kurzy zapůjčila high school Sapang Bato, výuka je zaměřena hlavně na absolventy středních škol. Ti nejúspěšnější z účastníku kurzu pak dostanou nabídku soukromé střední školy „Dr. Středa College“ studovat v České republice učební obory zaměřené na zdravotnické a sociální služby.

group

Dr. Leos Streda

Zájem o výuku nejlépe ukazuje společná školní fotografie. Za zájemci o studium češtiny (zleva) Doc. MUDr. Leoš Středa, Ph.D.,  PhDr. Mgr. Jakub Černý z velvyslanectví v Manile a Sir Paul Santos, z Řádu rytířů Josého Rizala. Na druhé fotografii dr. Středa při přednášce.

Nejen pro účastníky kurzů jsme připravili Učebnici české frazeologie a reálií pro Filipínce (Aklat-aralin ng Tsek prasiyolohiya at realia para sa Pilipino), příručku základních frází v češtině, angličtině a tagalogu. Využitelná je i pro české cestovatele a zájemce o seznámení s tagalogem.

přílohy

Leos_Streda__Jakub_Cerny_et_al_Ucebnice_ceske_frazeologi... 1 MB PDF (Acrobat dokument) 23.1.2013