česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Manila
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Televizní CzechTrek vstupuje na filipínské obrazovky

Šestice půlhodinových dokumentů o Česku se na začátku filipínské turistické sezóny představí na televizních obrazovkách. Série připravená spisovatelkou Jessicou Zafra a oceňovaným filipínským režisérem Pepe Dioknem z iniciativy českého velvyslanectví v Manile a ve spolupráci s Czech Tourismem bude uvedena v prime timu na CNN Philippines.
 

Sdílený coworking prostoru Acceler8 v srdci podnikatelské čtvrti Makati hostil první představení TV série o České republice - CzechTrek – filipínským médiím a cestovním kancelářím. V rámci akce byl představen trailer „Seven Reasons why to Visit the Czech Republic“ a několik ukázek z dokumentu, a v panelové diskusi Česko, jeho krásy a také historii vzájemných kontaktů mezi oběma zeměmi vystoupili jako oba tvůrci, tak historik a mediální hvězda Ambeth Ocampo a velvyslanec ČR Jaroslav Olša, jr.

Jednalo se tak o završení půlročního procesu v rámci projektu ekonomické diplomacie, který umožnil nejen zviditelnění Prahy, České republiky a historických vztahů mezi oběma zeměmi, ale zároveň bude lákat filipínskou veřejnost do České republiky. První díl seriálu bude na CNN Philippines odvysílán 8. dubna 2018.

Příprava akce probíhala v úzké koordinaci s produkčním štábem EpicMedia productions, jenž šestidílnou show CzechTrek natáčel po dobu 10 dní v rámci první fáze projektu ekonomické diplomacie.  Od listopadu 2017 se pak pracovalo na postprodukci natočeného materiálu, na níž se podílelo i české velvyslanectví v Manile. Propagační večer také zahájil propagaci série na Twitteru, Fcebook, Instagramu a portálu Youtube.

V rámci slavnostního večera došlo rovněž k představení českého skla a porcelánu firem Moser, Halama, Thun, Crystal Bohemia, Caesar Crystal, Belcice a Pačínek Glass. Vzorky mohli návštěvníci obdivovat při popíjení českého piva Pilsner Urquell a Czechvar. Po skončení diskuzního panelu došlo také na tombolu, ve které bylo možné vyhrát české broušené sklo, knihy českých autorů v překladech do filipínštiny, ale také globálně úspěšnou českou deskovou hru Krycí jména, která vyšla i ve filipínské verzi.

Kromě diplomatického sboru a představitelů vládních institucí se večera učastnila celá řada medií, například deník Business Mirror,  týdeníky Market Monitor a Philippies Graphic, umělecký dvouměsíčník Art+ nebo inflightový magazín Cebu Pacific Smile.  Současně byla zahájena činnost webového portálu The Flip Trip, který přímo odkazuje na 7 důvodu proč cestovat do České republiky. Přes sto účastníků akce, vysílání šesti epizod na významném filipínském zpravodajském programu představuje další z forem propagace České republiky v zemi.

Benjamin Žiga, Obchodně-ekonomický úsek, Velvyslanectví České republiky v Manile

přílohy

Natačení CzechTreku v Praze 876 KB JPG (Obrázek / Fotka) 27.2.2018