česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Manilu provoní největší veletrh jídla a nápojů na Filipínách

Ve dnech 19-21. 5. 2017 se v manilském World Trade Centru uskuteční veletrh potravin IFEX 2017, kde budou představeny speciality mezinárodní kuchyně, tropické ovoce, zelenina, mořské plody, nápoje, pekařské a cukrářské výrobky, maso, drůbež, organická a zdravá výživa.
 

ZÚ Manila si dovoluje pozvat zástupce českých firem na výše zmíněný veletrh a žádá zájemce o účast na této události, aby zaslali svá vyjádření či dotazy na emailovou adresu benjamin_ziga@mzv.cz. Stále rostoucí mezinárodní účast na veletrhu IFEX představuje unikátní příležitost pro český potravinářský a nápojový průmysl.

Řadě zemí EU se v současnosti daří prosazovat se na Filipínách s exportem potravin, včetně masných a mléčných výrobků a sýrů. V roce 2015 činil podíl potravin a nápojů 40% spotřebních výdajů domácností s průměrným růstem 6.2%. Filipíny také zažívají rapidní expanzi supermarketů spojenou s poklesem tradičních forem prodeje potravin, jako jsou např. místní trhy. Velké potravinové řetězce neustále expandují. V období 2011-2014 bylo otevřeno přes 210 velkých a 97 malých supermarketů. Ve čtvrtém kvartále roku 2016 se i nadále předpokládá ekonomický růst Filipín kolem 7 % HDP na pozadí silné spotřeby domácností.

Zastupitelský úřad v Manile spolupracuje s EU-Philippines Business Network společně s obchodní komorou Francie na Filipínách na účastnickém balíčku v hodnotě 2700 Euro, kdy bude vybraným firmám zajištěno místo v rámci evropského pavilonu, B2B setkání s potencionálními partnery a účast na závěrečné recepci. Počet účastníků je značně limitován, ale v případě zájmu je zastupitelský úřad v Manile přípraven vyjednat další možnosti účasti tak, aby český potravinářský a nápojový průmysl byl plnohodnotně zastoupen.

České delikatesy a nápoje se těší světové oblibě a Filipíny se svou rapidně rostoucí střední třídou představují velice perspektivní trh, kde mají především mléčné výrobky, cukrovinky, maso, džusy a české pivo velice dobrou reputaci. Na trhu působí známé zahraniční značky a zákazníci jsou za importované zboží ochotni zaplatit vyšší cenu.

V případě vážného zájmu je nutné vyplnit žádost o účast včetně podpůrných dokumentů jako je firemní profil a specifikace možných obchodních partnerů. Dokumenty musí být zaslány do pondělí 23. 1. 2017 a následně zaplacena 50% záloha v hodnotě 1350 Eur formou bankovního převodu do pátku 27. 1. 2017. Zbytek poplatku je nutné uhradit do 3. 4. 2017. V případě zrušené účasti je poplatek nevratný.

Benjamin Žiga, Obchodně-ekonomický úsek, Velvyslanectví České republiky v Manile