česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Manile
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava „100 let českého komiksu v Manile“

Výstava „Meanwhile, Elsewhere… - 100 Years of Czech Comics“ se v měsíci září 2018 představila v prostorách galerie filipínského Ministerstva kultury (National Commission for Culture and the Arts - NCCA).

V rámci výstavy, která je součástí oslav „Společné století“, bylo vystaveno 30 panelů o českém komiksu v průběhu posledních 100 let, které byly doplněny komiksovými knihami z posledních 100 let, s důrazem zejména na polistopadové období. Výstava zaznamenala živý ohlas ze strany krajanů, široké veřejnosti i odborné komiksové subkultury v Manile. Na výstavu se přišlo podívat několik středních a vysokých škol.

Vernisáže dne 11. září 2018 se zúčastnil mj. také jeden z kurátorů výstavy p. Tomáš Prokůpek, který v Manile úspěšně projednal možnost vydání speciálního čísla věnovaného filipínskému komiksu v ročním komiksovém sborníku Aargh! v příštím roce.

NCCA bylo úspěchem české výstavy potěšeno a po jejím skončení v Manile navrhlo její pokračování v Davau na ostrově Mindanao, která by měla být zahájena v prosinci 2018.

Galerie


100 Years of Czech Comics