česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Manile
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava „Krtek comes to Manila“

Zastupitelský úřad ČR v Manile ve spolupráci s Museo Pambata (Dětské muzeum) otevřeli dne 5. května 2018 výstavu „Krtek Comes to Manila“.

Výstava zobrazuje 18 velkoformátových kreseb nejznámější české animované postavičky Krtečka, kterou doprovázejí hravé interaktivní moduly s variací na Krtka, například velkoformátové puzzle, labyrint Krtka na mapě Filipín, spojování čísel apod. Výstavu ZÚ Manila pojal jako prezentaci českého kreativního průmyslu, při které si děti mohou hrát s různými hrami s motivem Krtečka (puzzle, domino, karty, míčové hry apod.).

Výstavu o Krtečkovi umístil ZÚ Manila záměrně do Museo Pambata (tzn. Dětské muzeum), které je v Manile vyhledávanou naučnou i zábavnou institucí, navštěvovanou školami nebo rodiči s dětmi, kde se děti hravou formou dozvídají o základních aspektech světa (půda, moře, fauna a flora, skladba těla atd.). Výstavu Krtečka proto během 1 měsíce zhlédne velký počet školáků, akademických pracovníků i rodičů s dětmi.

Výstavu „Krtek Comes to Manila“ doplňuje také výstava fotografií, která zachycuje dobrodružnou cestu Krtečka do Manily. Krteček stihl procestovat řadu filipínských ostrovů, kde se s radostí fotil na nejznámějších filipínských destinacích i s místními dětmi.

Postavičku krtka vytvořil Zdeněk Miler ve studiu Krátký film Praha.

Galerie


Krtek comes to Manila