česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZU Manila
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Workshop foukání hutního skla s Jiřím Pačinkem

Kdy: 28.10.2017 17:00 - 20:00

Špičkový český sklář Jiří Pačinek sklidil v Manile úspěch se svým workshopem foukání skla. Upozornil také na probíhající výstavu svého skla, vyfoukaného podle zadání filipínských designérů.
 

Jiří Pačinek demonstroval foukání skla v Manile již podruhé, tentokrát 28. října 2017 ve venkovních prostorách Galerie A-11 v manilské čtvrti Pasay. Workshop zorganizovali společně Galerie A-11 a platforma Spektacularis, která sdružuje filipínské designéry a české skláře ke vzájemné spolupráci a kulturnímu obohacování.  V Galerii A-11 probíhá již od jara 2017 výstava děl Jiřího Pačinka dle návrhů filipínských designérů Gabriela Lichauco, Lilianny Manahan and Stanley Ruize.

Jiří Pačinek je český umělecký sklář, spoluprací s výtvarníky se postupně vypracoval až k mistrovské úrovni a speciálním postupům práce se sklem.  Vytváří osobitá skleněná díla, která zobrazují nejrůznější realistické předměty se specifickým smyslem pro barevnost. Sklářský mistr Pačinek pracuje metodou foukání hutního skla a jeho tvarování buď ručně nebo v různě velkých formách.