česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nové krizové opatření vlády ČR a ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví

V důsledku kritické epidemiologické situace platí v ČR od 18. prosince 2020 usnesení vlády č. 1334 o přijetí krizového opatření, kterým se omezuje volný pohyb osob na území celé ČR. Do ČR je možné přicestovat jen v nezbytně nutných případech.
 

Od 23. 12. 2020 12:00 hod. SEČ platí nové mimořádné Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, podle něhož budou z Velké Británie do ČR prováděny pouze lety ambulantní, repatriační a lety pro záchranu života a dále lety s cestujícími, kteří předloží potvrzení akreditované laboratoře o negativním výsledku antigenního nebo RT-PCR testu provedeného na území Velké Británie nejpozději 72 hodin před odletem.

Přicestovat do ČR z Velké Británie mohou jen vybrané kategorie občanů: občané ČR a jejich rodinní příslušníci, občané EU s pobytovým povolením na území ČR a jejich rodinní příslušníci, držitelé platného dlouhodobého pobytového povolení pro ČR nebo cizinci tranzitující přes ČR.

Současně stále zůstává v platnosti standardní Ochranné opatření MZd.

Není možná cesta za účelem turistiky nebo návštěvy přátel. Omezení dále zahrnují například uzavření hotelů a ubytovacích zařízení (pro turistické účely), pobyt na veřejně přístupných místech (povoleno maximálně šest osob), noční vycházení od 23:00 do 4:59 hod. apod.

Toto rozhodnutí nijak nově neomezuje cestování pendlerů.

Osobám, které do ČR z nezbytně nutných případů přicestují, připomínáme povinnost důsledně dodržet karanténní opatření, spočívající ve vyplnění příjezdového formuláře před cestou a absolvování testu na covid-19 po příjezdu do ČR (popř. těsně před příjezdem, pokud jde o test ze zemí EU).

Omezení volného pohybu osob v ČR platí od 18. prosince 2020 do 23. prosince 2020.

Další užitečné informace je možné najít v dřívějším článku našeho úřadu Aktuální podmínky pro vstup na území ČR a dále na stránkách Ministerstva zdravotnictví týkající se opatření ohledně pandemie COVID-19.

přílohy

Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví 654 KB PDF (Acrobat dokument) 18.12.2020