česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Obnovení vízové agendy na Velvyslanectví ČR v Manile v plném rozsahu

Vzhledem ke zrušení dříve platných Ochranných opatření Ministerstva zdravotnictví omezujících příjezdy do České republiky k 9. dubnu 2022, byla na Velvyslanectví České republiky v Manile plně obnovena vízová agenda v rozsahu, který platil před pandemií Covid-19.

Velvyslanectví České republiky v Manile informuje, že k 9. dubnu 2022 byla zrušena všechna dříve platná Ochranná opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky, která stanovovala podmínky příjezdů do České republiky a dále hlavně omezovala podávání žádostí o víza.

Vzhledem ke zrušení těchto opatření byla plně obnovena agenda víz na Velvyslanectví České republiky v Manile v rozsahu, který platil před pandemií Covid-19. To mimo jiné znamená, že podávat žádosti o Schengenská víza mohou cizinci bez ohledu na jejich očkování proti Covid-19 (nevadí, zda jej mají nebo nemají a případně jakou očkovací látkou jsou očkováni). Rovněž se již nevyplňuje online příjezdový formulář.

Nadále však doporučujeme očkování proti Covid-19 a také před cestou ověření informací s leteckými společnostmi ohledně podmínek cesty.