česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Manile
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Testování cizinců na Covid-19 na Filipínách

(Archivní článek, platnost skončena 19.04.2022.)

Velvyslanectví ČR v Manile níže zveřejňuje podmínky pro testování cizinců na onemocnění Covid-19 na Filipínách.

Testování COVID-19 pro cizince na území Filipínách má následující podmínky:

  1. cizinec, jehož výsledku testu na Covid-19 je pozitivní a byl testován ve státní nemocnici, nebude platit poplatky za testování a péči v nemocnici,
  2. cizinec, jehož výsledku testu na Covid-19 je negativní a byl testován ve státní nemocnici, bude platit poplatky za testování a péči v nemocnici (ve spolupráci s jeho platným cestovním pojištěním),
  3. cizinec, bez závislosti na výsledku testu na Covid-19 a byl ošetřen/ testován v soukromé nemocnici, bude platit poplatky za testování a péči v nemocnici (ve spolupráci s jeho platným cestovním pojištěním).

Na Filipínách se používají dva druhy testů:

a. standardní PCR test (polymerázová řetězová reakce s reverzní transkripcí, jejímž principem je rozpoznání genetické informace viru, např. ze vzorku slinice nosohltanu). Tento typ testu odhalí nákazu až dva dny před vypuknutím příznaků a pak po celou dobu toho, kdy je pacient infekční. Na Filipínách jsou momentálně certifikované k provádění PCR testů následující laboratoře:

https://hfsrb.doh.gov.ph/?page_id=1729

Většina leteckých společností vyžaduje před vstupem na palubu negativní výsledek PCR testu. Ověřte si před odletem přímo u letecké společnosti (např. Abu Dhabi, Dubaj a Qatar)

b. rychlotesty (Rapid Tests) zjišťují z krve přítomnost protilátek, které se začínají vytvářet nejdříve 3. den po propuknutí nemoci. Tento test nenahrazuje test PCR, který je považovaný jako důkaz negativity na koronavirus při návratu do ČR.