česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Žádosti o schengenská víza neočkovaných dětí očkovaných rodičů

(Archivní článek, platnost skončena 19.04.2022.)

Velvyslanectví České republiky v Manile informuje, že nezletilé děti, které do ČR doprovázejí očkovanou osobu (viz další informace níže) rovněž mohou žádat o schengenská víza, i když nejsou očkované.

Velvyslanectví České republiky v Manile informuje, že je možné přijímat žádosti o schengenská víza nezletilých osob, které na cestě do České republiky (respektive do Schengenského prostoru) doprovází očkovanou osobu. Detailní informace, kdo je považován za očkovanou osobu je možné nalézt v článku Rozsah aktuálně vykonávaných vízových činností na Velvyslanectví ČR v Manile na webové stránce našeho úřadu. Jedná se o osoby, které jsou očkovány jednou z následujících vakcín - Comirnaty /Pfizer-BioNTech/, Spikevax /Moderna/, Vaxzevria /Astra Zeneca/, Janssen /Johnson & Johnson/ nebo Covishield - a kterým filipínský Karanténní úřad vydal takzvanou žlutou kartu, tedy certifikát potvrzující očkování.

Velvyslanectví dále upozorňuje, že zatímco očkované osoby nepodléhají karanténním opatřením, neočkované osoby podléhají po příjezdu do České republiky platným karanténním opatřením.