česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Program kvalifikovaný pracovník (dříve Režim Filipíny), Program vysoce kvalifikovaný pracovník a Program klíčový a vědecký personál

Vládní Program kvalifikovaný pracovník (dříve Režim Filipíny), Program vysoce kvalifikovaný pracovník a Program klíčový a vědecký personál nabízí přednostní podání žádosti o zaměstnanecké karty pro kvalifikované pracovníky a modré karty pro vysoce kvalifikované pracovníky z Filipín , jejichž budoucí český zaměstnavatel splnil podmínky pro zařazení do těchto vládních programů.
 

Tyto programy  schválila vláda ČR, která rovněž stanovila roční kvótu pro příjem žádostí o zaměstnanecké karty v případě Filipín ve výši 1000 žádostí za rok a podmínky pro zařazení do programu. Roční kvóta 1000 žádostí je rovnoměrně rozložena do jednotlivých měsíců a je nepřekročitelná. Další kvóta 100 žádostí za rok byla stanovena pro příjem žádostí o modré karty v rámci Programu vysoce kvalifikovaného pracovníka, případně modré karty nebo karty vnitropodnikově převedeného zaměstnance a nebo dlouhodobého víza za účelem podnikání Programu klíčový a vědecký personál.

Žádosti zaměstnavatelů vyhodnocuje a rozhoduje Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, na jehož webových stránkách naleznete podrobné informace. Na zařazení do zvláštního režimu pro přijetí žádostí není právní nárok.

Další postup je shodný s podáním žádosti o zaměstnaneckou kartu. Žádosti se vyřizují v zákonem stanovených lhůtách při splnění všech zákonných požadavků. Zprocesování žádosti v rámci programů nemá vliv na průběh řízení o žádosti o zaměstnaneckou kartu po přijetí žádosti, a to včetně lhůt k rozhodnutí, ty zůstávají zachovány, tj. 60 dnů ode dne přijetí žádosti.

Velvyslanectví České republiky v Manile bude přijímat žádosti o zaměstnanecké karty, případně modré karty a karty vnitropodnikově převedeného zaměstnance či žádosti o dlouhodobé vízum za účelem podnikání v rámci Programu klíčový a vědecký personál v úředních hodinách velvyslanectví na základě předem určeného termínu. O termínu podání žádosti na velvyslanectví bude každý žadatel informován prostřednictvím svého zaměstnavatele. Žadatel musí vyčkat, až mu bude sdělen termín podání žádosti zaměstnavatelem. Žadatel sám velvyslanectví nekontaktuje. Termíny ani pořadí žadatelů nelze měnit, a to z žádného důvodu. Nevyužitý termín propadá.