česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Systém slosovatelných registrací ke sjednání termínu osobního podání žádosti o zaměstnanecké karty mimo Program kvalifikovaný zaměstnanec - nový termín registrací v pondělí 24. ledna 2022

(Archivní článek, platnost skončena 18.02.2022 / 07:41.)

Nově se zavádí systém slosovatelných registrací. Registrace budou přijímány za účelem sjednání termínů osobního podání žádosti na období leden až březen 2022. A pak vždy krátce před začátkem nebo na začátku každého dalšího čtvrtletí.

Z podaných registrací vylosuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR na základě vládou stanovené kvóty pro příjem žádostí o zaměstnaneckou kartu  25 osob, kterým bude stanoven termín osobního podání žádosti v období leden až březen 2022. Do slosování budou připuštěny pouze registrace podané v souladu s následujícími pravidly a termíny:

1) Registrace bude probíhat v těchto dnech a časech: 24. 1. 2022 mezi 8:00 a 11:00

2) Žadatel nebo jeho zmocněnec na základě plné moci se dostaví osobně do vízového centra VFS na adrese 1st Floor, Ecoplaza Bldg., 2305 Chino Roces Ave Ext., 1231 Makati, Metro Manila.

3) Žadatel se může zaregistrovat za účelem stanovení termínu k podání pouze 1 žádosti o  zaměstnaneckou kartu.

4) Zmocněnec může zaregistrovat pouze 1 žadatele.

5) Žadatel předloží doklad totožnosti a kopii datové stránky cestovního pasu. Zmocněnec kromě datové stránky cestovního pasu žadatele předloží plnou moc a svůj doklad totožnosti.

6) Žadatel uhradí správní poplatek ve výši 1000,- CZK. Poplatek se hradí v místní měně a je nevratný.

7) Zaplacením poplatku je žadateli vydán kontrolní kupón (potvrzení o zaplacení správního poplatku) s pořadovým číslem, které bude předmětem slosování. Zaplacením poplatku nevzniká nárok na přidělení termínu k podání žádosti o zaměstnaneckou kartu.

8) O výsledku slosování nebudou registrovaní žadatelé přímo informováni (telefonicky, emailem ani jinak). Informace, zda byl určitý kupón vylosován, a konkrétní termín osobního podání žádosti budou zveřejněny pouze na webových stránkách ZÚ Manila co nejdříve. Prosím sledujte webové stránky ZÚ, neboť v tuto chvíli není možné sdělit, kdy bude výsledek slosování zveřejněn. ZÚ rovněž zveřejní pořadová čísla kontrolních kupónů, které nebyly vylosovány ke sjednání termínu osobního podání žádosti.

9) Pokud se vylosovaný uchazeč v takto zveřejněném termínu nedostaví, termín propadá.

Zdůrazňujeme, že registrace k podání žádosti o zaměstnaneckou kartu probíhající dne 24. ledna 2022 nezaručuje, že žadateli bude přidělen termín k podání žádosti o zaměstnaneckou kartu. Jedná se pouze o registraci uchazečů o přidělení termínu, ze kterých bude náhodně vylosováno 25 žadatelů, kteří budou následně prostřednictvím webových stránek ZÚ informováni o stanoveném termínu k podání samotné žádosti o zaměstnaneckou kartu.

Dále upozorňujeme, že ani v případě podání žádosti o zaměstnaneckou kartu není zaručeno, že bude pobyt udělen. O žádosti rozhoduje Ministerstvo vnitra ČR, přičemž na udělení zaměstnanecké karty není právní nárok.

Výše uvedený systém je v souladu s ustanovením §  169f zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území České republiky a o změně některých zákonů, a judikaturou Nejvyššího správního soudu (rozsudek ze dne 30. května 2017 čj. 10 Azs 153/2016).