česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Apostila / vyšší ověření

Dne 14. 5. 2019 přistoupily Filipíny k Haagské úmluvě o zrušení požadavku ověřování cizích veřejných listin (Haagská úmluva o Apostile).

Pro uznání filipínské veřejné listiny v ČR je potřeba získání apostilní doložky od legalizačního oddělení filipínského Ministerstva zahraničních věcí (Department of Foreign Affairs, Authentication Division, Office of Consular Affairs, 2330 Roxas Blvd., Pasay City, Metro Manila).

Podobný postup platí i pro veřejné listiny ČR, které mají být použity na Filipínách. Český dokument opatřeny apostilní doložkou Ministerstva zahraničních věcí ČR bude uznaný Filipínskou republikou.

ZÚ Manila rovněž ověřuje pravost podpisu a razítek ministerstev zahraničních věcí Palau, Nauru a Federativních států Mikronésie. Pro Marshallovy ostrovy není superlegalizace potřeba, dokumenty lze použít v ČR po jejich ověření na příslušném Ministerstvu zahraničních věcí formou apostily. 

Upozornění: Výše uvedené informace jsou platné pro filipínské dokumenty určené k použití v ČR a české dokumenty určené k použití na Filipínách. U jiných států může být vyžadována superlegalizace. Informace o tom, zda je nebo není superlegalizace (event. jiný typ vyššího ověření) vyžadována, naleznete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí nebo u příslušného zastupitelského úřadu.

 

zpět na konzulární informace