česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podmínky pro vstup na Marshallovy ostrovy

Celní a devizové předpisy

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Na Marshallových ostrovech se užívá americký dolar (USD), EURa lze vyměnit v Bank of Marshall Islands. Do země je možné bezcelně dovézt 2 litry alkoholu (pouze pro osoby starší 21 let) a 600 cigaret nebo 454 g tabáku nebo doutníků. Je zakázán dovoz narkotik, zbraní, munice a pornografických materiálů. Dovážená zvířata a rostliny (i ovoce) procházejí karanténní kontrolou (Quarantine Division of the Ministry of Resources and Development). Více informací naleznete zde: http://www.iatatravelcentre.com/MH-Marshall-Islands-customs-currency-airport-tax-regulations-details.htm#Import%20regulations

Je zakázáno vyvážet korály, krunýře želv a další přírodní artefakty. Pro další informace o zakázaných dovozech a vývozech navštivte web:  http://www.rmihpo.com/about/permits/

Dokumenty

Ke vstupu do země musí cestovatel předložit cestovní doklad platný alespoň 6 měsíců a zpáteční letenku, popř. letenku do další destinace.

Víza - režim vstupu

Držitelé cestovních dokladů ČR nepotřebují pro vstup do země víza. Na Marshallových ostrovech mohou pobývat v bezvízovém režimu po dobu maximálně 90 dnů v rámci každých šesti měsíců.

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

Informace o destinaci můžete před cestou získat od:

Marshall Islands Visitors Authority

P.O. Box 5

Majuro, Marshall Islands 96960

Telephone: 692-625-5581/5582

Official website: www.visitmarshallislands.org

Facebook page: www.facebook.com/visitmarshallislands

nebo na: http://www.infomarshallislands.com/

Na označených pozemcích je zakázaná konzumace alkoholu.

Marshallané jsou poklidní, mírumilovní, srdeční lidé, žijící v „marshallském čase“. Nepožadujte po nich spěch či dochvilnost.

Na Marshallových ostrovech nejsou žádné semafory, takže je třeba být při jízdě autem velmi opatrný, zejména na děti, které se znenadání objevují na silnici při své cestě do školy a ze školy.

Vhodné oblečení na nedělní bohoslužby. Většina církví vítá, když se turisté připojí k nedělním službám. Nicméně, je třeba se vhodně obléci. Pánové by měli mít košili a dlouhé kalhoty. Dámy by měly mít dostatečně dlouhé šaty, které zakryjí kolena a ramena. Oblékat se odhalujícím způsobem je pro místní nepřijatelné a může být místním obyvatelům nepříjemné, zejména mimo Majuro.

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

Zdravotní nouzová linka: 692-625-4144

Policie: 692-625-3233/8666

Požárníci: 692-625-3233/8666

Červený kříž: 692-625-0340

Národní úřad pro snížení rizika katastrof: 692-625-5150

zpět na podmínky pro vstup