česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podmínky pro vstup na Palau

Zastupitelský úřad ČR v Manile doporučuje občanům ČR, aby si před plánovanou cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Celní a devizové předpisy

Na Palau se užívá americký dolar (USD). Až dva (2) litry alkoholu a až jedno (1) balení cigaret obsahujících až dvacet (20) cigaret může být do Palau dovezeno bez cla. Dovoz kontrolovaných látek a zbraní je přísně zakázán a držení jakýchkoli regulovaných látek bude stíháno v plném rozsahu zákonů Republiky Palau.

V souladu s RPPL č. 10-16, účinným od 1. ledna 2018, bude v ceně všech mezinárodních letenek do Republiky Palau zahrnut ekologický poplatek „Palau Pristine Paradise Fee“ ve výši sto dolarů (100 USD). Za výběr poplatku je zodpovědná letecká společnost.

Dokumenty

Ke vstupu do země musí cestovatel předložit cestovní doklad platný alespoň 6 měsíců a zpáteční letenku, popř. letenku do další destinace.

Víza - režim vstupu

Držitelé cestovních dokladů ČR (EU) nepotřebují pro vstup do země víza. Na Palau mohou pobývat v bezvízovém režimu po dobu maximálně 90 dnů v rámci každých šesti měsíců.

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

Oblečte a chovejte se vhodně v obcích, v náboženských a kulturních oblastech. Respektujte hranice pozemků. Vstup na soukromé pozemky je zakázán.

Chraňte životní prostředí. Minimalizujte spotřebu vody a energie. Redukujte množství odpadu, použijte znovu, recyklujte a odmítněte (plastové pytlíky apod.) Chraňte rostliny a živočichy. Nedotýkejte se žádného rostlinného či živočišného druhu, včetně korálů, želv, škeblí, žraloků atd. Nelovte, nekupujte ani nejezte ohrožené druhy a nekrmte a nerušte živočichy. Podporujte místní iniciativy, kupujte místní produkty, umění a řemesla, ale ne produkty z ohrožených druhů, jako jsou želvy, škeble a korály.

Více informací získáte na webu Pristine Paradise Palau Tourists Authority: https://www.pristineparadisepalau.com/

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

Očkování proti choleře a žluté zimnici jsou vyžadována od cestovatelů, kteří přijíždějí z infekčních oblastí.

Palau má tři soukromé kliniky a jednu veřejnou nemocnici, Belau National Hospital, kde je k dispozici certifikovaná dekompresní komora pro potápěče. Nouzové telefonní číslo do nemocnice je (+680) 488-2558. Číslo ambulance je (+680) 488-1411. Tísňové telefonní číslo policie, hasičů a záchranné služby je 911. Vzhledem k velikosti země jsou lékařská zařízení jen velmi základní, veškeré složitější případy se řeší v nemocnicích v Manile či na Guamu.

 

 

zpět na podmínky pro vstup