česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava o českých architektonických klenotech v Manile

Výstava Národního muzea věnovaná českým hradům a zámkům napomohla zviditelnění krás naší vlasti na Filipínách, ale také podpořila rostoucí zájem filipínských turistů o návštěvu Česka.
 

Jedna z osmi hlavních státem řízených kulturních institucí Filipín - Kulturní centrum Filipín (Cultural Center of the Philippines) - hostila ve dnech 11.-27. května 2017 fotografickou výstavu České zámky připravenou českým Národním muzeem ve spolupráci s Národním památkovým ústavem. Srdcem brutalistické budovy projektované nejslavnějším filipínským architektem druhé poloviny 20. století Leandrem Locsinem (1928-94) je rozsáhlé foyer v přízemí, na jehož stěnách byla výstava umístěna.

Prague Museum Director

Prague Museum Director

Prezentaci krás českých kulturních památek v podobě fotografií, reprodukcí historických maleb a rytin a ve třírozměrných modelech na monitorech, slavnostně zahájili dlouholetý generální ředitel Kulturního centra Filipín a významný filipínský pianista Raul M. Sunico, společně s generálním ředitelem Národního muzea Michalem Lukešem, jeho náměstkem Michalem Stehlíkem a velvyslancem ČR na Filipínách Jaroslavem Olšou, jr.  Vernisáže se zúčastnili také generální ředitel partnerského Národního muzea Filipín Jeremy Barns a jeho náměstkyně Ana M. T. Labrador, pracovníci ministerstva zahraničních věcí Filipín, členové diplomatického sboru, zástupci cestovních kanceláří a turistických časopisů, pracovníci médií (včetně TV) a další pozvaní, celkem asi sedm desítek osob.

Výstava byla další aktivitou velvyslanectví v Manile zaměřenou na propagaci incomingové turistiky, i proto na výstavu byly pozvány místní cestovní kanceláře, která už dnes organizují zájezdy do Česka. 

 

Czech Castle Exhibition

Czech Castle Exhibition