česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Manile
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká velvyslankyně navštívila Bikolsko

Velvyslankyně Jana Šedivá a ekonomický diplomat Benjamin Žiga navštívili ve dnech 27. – 30. července 2019 města Naga a Legazpi v regionu Bikolska, kde zahájili výstavu českého komiksu a hledali možnosti pro posílení obchodních vztahů.

V klíčových městech Bikolska – městech Naga a Legazpi – se velvyslankyně Jana Šedivá a ekonomický diplomat Benjamin Žiga setkali se starostou města Legazpi Noelem E. Rosalem a starostou města Naga Nelsonem Legacionem.

Setkali se také s arcibiskupem města Naga a Caceres.

O obchodních příležitostech a možnostech posílení bilaterální obchodní výměny jednali se zástupci Albay Chamber of Commerce and Industry a Naga City Chamber of Commerce.

O možnostech akademické výměny a univerzitní spolupráci česká velvyslankyně jednala s rektorem Ateneo de Naga University p. Fr. Robert Rivera, SJ.

Na Unibersidad de Sta Isabel poté česká delegace zahájila výstavu „Meanwhile, Elsewhere“, připomínající 100 let českého komiksu, která bude po regionu Bikolska putovat až do ledna 2020.

Česká velvyslankyně dále navštívila základní školu Pili Parochial School a zúčastnila se akademické diskuze “Cities of Magic, Islands of Imagination” společně s bikolskými spisovateli Tito Valiente a Kristianem Sendon Cordero na Universidad de Santa Isabel.

Galerie


Czech Envoy visits Bicol region