česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr zahraničních věcí ČR K.Schwarzenberg na Filipínách

Ve dnech 19. – 21.3.2012 navštívil první místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg Filipíny. V rámci této návštěvy se setkal s prezidentem Benignem S. Aquinem III., s předsedou Dolní komory Parlamentu (Kongresu) Felicianem Belmontem a s předsedkyní zahraničního výboru Senátu paní Loren Legardou. Dále proběhlo jednání s ministrem zahraničních věcí Filipín Albertem del Rosariem, s ministrem národní obrany Voltairem Gazminem a s náměstkem ministrerstva dopravy a spojů Manuelem A. Roxasem.

Pan první místopředseda byl doprovázen početnou podnikatelskou delegací, pro niž byla zorganizována dvě podnikatelská fóra:

-          Podnikatelské fórum pořádané ve spolupráci s Filipínskou obchodní a průmyslovou komorou, které zahajoval první místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg

-         Fórum pro firmy z oblasti technologií na zpracování vody (organizované ve spolupráci s filipínským Ministerstvem životního prostředí)

          

Rovněž proběhla jednání s ministrem obchodu a průmyslu Gregory Domingem, s náměstkyní ministra financí Leou de Leon a víceprezidentem Centrální banky Filipín Diwou C. Gunigundou.

            Návštěva byla oběma stranami hodnocena jako velmi úspěšná - prohloubila vzájemné bilaterální vztahy a podpořila ekonomické zájmy  (ČR je pro Filipíny 24. největším exportním trhem na světě a 8. největším partnerem v Evropě).