español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Mexiku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko na festivalu Eurojazz 2019

V minulých dnech navštívil Mexiko jazzový soubor Otto Hejnic Trio, který se za Česko zúčastnil mezinárodního jazzového festivalu Eurojazz 2019, pořádaném DEU a mexickým Národním centrem pro umění. Kromě vystoupení na festivalu navštívilo Trio i Zacatecas, kde zahrálo v městském divadle Fernanda Calderóna.

V minulém týdnu v Mexiku hned dvakrát zazněla jazzová hudba z České republiky – představilo se zde Otto Hejnic Trio ve složení Otto Hejnic (bicí), Josef Fečo (kontrabas) a Ondrej Krajňák (klavír). Trio přiletělo do Mexika ve čtvrtek 14. března 2019 a hned následující den se vydalo v doprovodu zástupce velvyslance L. Hrúze do města Zacatecas, kde rozeznělo městské divadlo Fernanda Calderóna. Divadlo je památkou UNESCO a jeho kapacita 500 diváků byla téměř naplněna.

Větší koncert se však uskutečnil v sobotu 16. března, kdy se skupina představila v rámci v rámci festivalu Eurojazz 2019, každoročně konaného v Mexico City pod hlavičkou Národního centra umění CENART a za podpory Evropské unie. Akce se zúčastnilo na 2.000 diváků, a to převážně studentů a dalších milovníků hudby. Koncert byl velmi úspěšný, i díky skvělé práci zvukařů a dalších techniků. Jako všechny koncerty v rámci Eurojazz byl i tento přenášen na sociálních sítích, kde se taktéž setkal s velkým zájmem. Po koncertu umožnili hudebníci posluchačům zakoupit si CD jazzového souboru i s podpisem jeho členů.

Galerie


Eurojazz_2019